Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET ADAYI YURTBAY'DAN 24 HAZİRAN AÇIKLAMALARI

...

Okunma: 2892

23.05.2018 19:29

saadet partisi, ünal yurtbay, mücahit mekeç, 24 haziran, seçim, genel seçim
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay ulusal basında neredeyse hiç yer almadıklarını ifade ederken seçim yarışının adaletli olmadığını söyledi. Siyaseti makam ve mevki için yapmadıklarını da sözlerine ekleyen Yurtbay, “16 yıldır süren kavganın bitmesi adına halkımızın oyuna talibiz” dedi.

 

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Milletvekili Adayı Yurtbay açıklamalarında yerel medya dışında ulusal medyada Saadet Partisi’ne neredeyse hiç yer verilmediğini ifade ederek seçim yarışının adaletsiz bir ortamda sürdüğünü söyledi.

 

“Artık baraj diye bir sorun yok”

 

Ülkenin ateş çemberine doğru sürüklendiğini ve sorunları çok iyi bildiklerini de sözlerine ekleyen Milletvekili Adayı Yurtbay, “Seçim kararının alınmasının ardından adaylarımız belirlendi. Saadet Partisi Bartın Milletvekili olarak halkımızın karşısındayız. Bu süreçte kardeşliğin plana çıkartıp, 16 yıldır süren kavganın bitmesi adına halkımızın oyuna talibiz.  Saadet Partisi izlediği seçim politikasıyla vatandaşlarımızın desteğini görüyor. İnşallah bu destek sandığa da yansıyacaktır. Artık baraj diye bir sorun yok. İnşallah Saadet Partisi de Mecliste temsil edilecektir. İnsanlar gerçek siyasetin nasıl yapıldığını görecek. Çünkü insanlar gerçek siyaseti özledi. 16 yıldır Mecliste kavgadan başka bir şey üretilmiyor. Siyaset üslubuna uygun davranılmıyor. Ülkenin geleceği için hiçbir şey tartışılmıyor. Kınama ve mitinglerle işleri çözeceklerini sanıyorlar. İcra makamı bu şekilde sorunu çözeceğini zannediyor. Ülkemizde iç ve dış borçlar o kadar çok arttı ki sorunlar çözülemez durumda. Eğitimi de bitirdiler. Yapboz tahtasına çevirdiler. Kaç tane bakan değiştirdiler. Ahlaki manada ülkede büyük bir erozyon var” dedi.

 

“Ulusal medyada yokuz!”

 

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu’nun söylem ve çıkışlarının  kamuoyunda karşılık bulduğunu da ifade eden Milletvekili Adayı Yurtbay, “İnsanların beklediği söylemler bunlardı. Tabii kanallarda çıkmaya başlayınca bu sefer yine müdahale geldi. Yerel medyamız dışında bize yer veren yok. Ulusal medyada yokuz diyebilirim. İşimiz zor. Ancak bizler zora talibiz. Siyaseti makam ve mevki için yapmıyoruz. Ülkemizin ateşe gittiğini görüyoruz. Bu nedenle bize verilen görevi kabul ettik. Bizler Bartın halkından destek bekliyoruz. Herkese kapımız açık. Biz ötekileştirmeden halkımızın oylarına talibiz” dedi.

 

Sanayiyi Türkiye’ye yaymamız lazım

 

Milli bir kalkınma için, ülkenin şahlanabilmesi için Saadet Partisi’nin mutlak mecliste olması gerektiğini de kaydeden Yurtbay, “Bir ülkenin kalkınabilmesi için sanayi lazım. 45 yıldır Rahmetli Erbakan Hoca ağır sanayi hamlesi, üretim diyor. Üretim yapmadan ülke kalkınmaz. Şu anda dolar niye çıkıyor. Cari açığımızdan çıkıyor. Cari açık neden oluyor? Sen etini, fasulyeni, samanının yani her şeyini dışarıdan ithal edersen ne olur? Evlatlarımız niye dışarıda çalışıyor. Herkes doğduğu yerde doysun. Çocuklarımız niye İstanbul’a gitsin. Bizim sanayiyi Türkiye’ye yaymamız lazım. Temel Beyin değerlendirmesi gibi bu arkadaşlar atı arabanın arkasına bağladılar. Bir ülkenin kalkınması için sanayi ve üretim lazımken ne yaptılar? Yol, havaalanı, hızlı tren ve köprü yaptılar. Tamam bunlar önemli yapılması gereken şeyler. Ama bizim önce sanayi hamlemizi başlatıp ondan sonra yapılması gerekir. Türkiye’nin her yerine üniversite kurmaya gerek var mıydı? Çocuklarımız şimdi harıl harıl KPSS’den yüksek puan almaya çalışıyorlar. Evlerde huzur kalmadı. Genel Merkezimiz geçenlerde bir araştırma yaptı. Üniversitelerdeki öğretmen mezun veren fakültelerini bugün kapatsak on yıl yetecek öğretmenimiz varmış. Hala harıl harıl mezun veriliyor. Fabrikalara gidelim, sanayiye ve fabrikalara ara eleman bulunamıyor. İlkokuldan başlayarak çocukların becerisine göre yetiştirilmeliler. Bizim projelerimiz hazır daha öncede yaptık. Biz ne zaman iktidara geldiysek halkımızın yüzünü güldürmüşüzdür” dedi.

 

Etiketler: saadet partisi, ünal yurtbay, mücahit mekeç, 24 haziran, seçim, genel seçim
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04077
0.041162020-05-31 13:37:57