Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET'İN CUMHURBAŞKANI ADAYI KARAMOLLAOĞLU

...

Okunma: 1942

02.05.2018 13:36

ünal yurtbay, saadet partisi, cumhurbaşkanı, aday, 24 haziran,
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı oldu.

 

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Aday Tanıtım Programı Ankara’da gerçekleşti. Programa Bartın’dan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Talat Gizli, İl Başkanı Ünal Yurtbay, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, Ulus İlçe Başkanı Bayram Taşçı, Amasra İlçe Başkanı Yıldıray Celal Vakit ile birlikte, partiye gönül vermiş birçok isim katıldı.

 

Düzeni değiştirmek için uğraşıyoruz

 

Aday tanıtım programı ile ilgili değerlendirmede bulunan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, "İktidarı değil, bozulan düzeni değiştirmek için uğraşıyoruz. Kişilerin değil sistemin alternatifiyiz. Herkes bilsin ki, bu süreci de, kişiler ve partiler üzerinden değil, ilkeler üzerinden yürüteceğiz" dedi.

 

Asalet ve nezaketi ile hep ön plandaydı

 

 24 Haziran seçimlerinde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olduğunu belirten Yurtbay, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ilgili mercilerde titiz ve özverili çalışmalar yürütüldü ve bir karara varıldı. Duruşu ile söylemleri ile asalet ve nezaketi ile bir isim hep ön plandaydı. Bilge başkan Temel Karamollaoğlu, Saadet Patisinin cumhurbaşkanı adayıdır." Dedi.

 

Projelerimizi anlatmalıyız

 

 Vatan ve milletin geleceği söz konusu olduğunda tavizsiz bir şekilde gayretle çalışan, fedakarlık abidesi yüz binlerce insan olduğunu söyleyen Yurtbay, “Saadet Partisi kadroları Türkiye’nin güvencesi, sigortası ve teminatıdır. Seçimler bir demokrasi yarışıdır. Siyasi partiler birbirlerinin düşmanı değil, birbirinin sadece rakipleridir. Hepimiz daha iyinin, güzelin mücadelesini vermek için çalışıyoruz. Bu süreçte herkes, özellikle de parti liderleri ve devletin başında bulunan arkadaşlarımız üsluplarına çok dikkat etmek mecburiyetindeler. Birbirimizi insafsızca suçlamak yerine problemlerimizi sıralayıp, çözüm için projelerimizi anlatmalıyız. Bu ülke için en büyük tehlike kutuplaşmadır. Oy devşirmek için toplumu germek, seçimi savaş gibi görmek, hemen her konuda ülkeyi birbirinden ayıracak üsluplara tevessül etmek bu millete yapılabilecek en büyük kötülüktür" dedi.

 

 Kişilerin değil sistemin alternatifiyiz

 

 İktidarı değil, bozulan düzeni değiştirmek için uğraş verdiklerini de sözlerine ekleyen Yurtbay, “Sistem aynı şekilde devam ettikten sonra A partisi gelmiş, B partisi gitmiş, hiçbir anlam taşımaz. Kişilerin değil sistemin alternatifiyiz. Herkes bilsin ki, bu süreci de, kişiler ve partiler üzerinden değil, ilkeler üzerinden yürüteceğiz" şeklinde konuştu.

 

 "5 Y" hakkında

 

Yurtbay açıklamasının devamında, “Biz dün söylediğimizi hiç yokmuş gibi addedip onun tam tersini icraata hiçbir zaman koymayız. 5 Y’ye asla izin vermeyeceğiz, 5 A’dan da asla vazgeçmeyeceğiz. Söz veriyoruz, bizim yönetimimizde Yolsuzluğa, Yandaşlığa, Yalakalığa, Yasağa ve Yağmaya hiçbir zaman yer olmayacaktır. Biz garip gurebanın hakkını yetim hakkı korur gibi koruyacağız. İhalelerde şeffaf, denetlemede son derece titiz olacağız. Çevremizde yalakaların öbekleşmesine asla müsaade etmeyeceğiz. İktidara geldiğimizde ilk alacağımız kararlardan birisi OHAL düzeninin kaldırılması olacaktır. Şiddete başvurmadığı müddetçe hiçbir fikrin ve düşüncenin yasaklanması yoluna gitmeyeceğiz.” dedi.

 

 “5 A nedir?”

 

Seçim söylemleri arasında yer alan “5 A” hakkında da açıklamalarda bulunan Yurtbay, “Birincisi Akıl. Akıl, Allah’ın insana bahşettiği en büyük nimettir. Kamil akıl bir işin sonunu görmek demektir. Akıl ile hareket etmezseniz ‘15 günde Şam’da namaz kılacağız’ derken, sonra 15 yılda işin içinden çıkamazsınız. Türkiye’yi tek akıl ile değil, ortak akıl ile yönetme yoluna gideceğiz. Bu istişare demektir. İkincisi adalet. Bir kararname ile on binlerce garibanı işinden, evinden eden, sonra görmezden gelen bir anlayışa son vereceğiz. Hakim teminatını mutlaka tesis edeceğiz. Hakimin adil karar verebilmesi için elinde bir teminatı yok. Mahkeme kürsüsünde derdest edilen hakimler var. Onu gördükten sonra arkasından gelenin dürüstçe karar vermesini beklemek herhalde saflık olur. Üçüncüsü ahlak. En önem verdiğimiz konulardan birisi de ahlaktır. Ahlak bir toplumun mayasıdır. Ahlak ve maneviyat olmadan bir ülke kalkınamaz. Yönetimde, siyasette ahlakı mutlaka hakim kılacağız. Dördüncüsü adanmışlık ve beşincisi asalet. Adanmışlık ve asalet nedir, görmek isteyen varsa Saadet Partisi’ne baksın.” diye konuştu.

Etiketler: ünal yurtbay, saadet partisi, cumhurbaşkanı, aday, 24 haziran,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

14.94611
14.946692020-02-24 14:01:36