Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET PARTİSİNDEN GÖRKEMLİ KONGRE

Salon tıklım tıklım doldu...

Okunma: 2998

22.01.2018 14:23

saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın, genel başkan, temel karamollaoğlu
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Partililer Kültür Merkezi salonunu tıklım tıklım doldururken mevcut İl Başkanı Ünal Yurtbay tek liste ile gidilen seçimlerde yeniden başkanlığa seçildi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi geniş katılımla gerçekleşti. Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay’ın da katılıdğı kongreye Bartın, Karabük, Zonguldak gibi çevre illerden de çok sayıda partili katıldı.

 

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz ve yüzlerce partilinin katıldığı kongrede Genel Başkan Karamollaoğlu büyük bir coşku ile karşılandı.

 

Yurtbay: “Tablo tam bir felaket”

 

Salonun tıklım tıklım dolduğu kongrede ilk olarak kürsüye gelen ve partililere seslenen İl Başkanı Ünal Yurtbay, “İnşallah yapmış olduğumuz bu çalışmalar insanlığın ve İslam Aleminin kurtuluşu içindir. Bizler şunun bilincinde ve farkındayız ki; Allah bize sadece namaz, hac ve zekat emretmedi. Başka ne emretti? Cihad, cihad, cihad! Cihad denilince öyle eline kılıcı alıp Allah Allah nidalarıyla savaşmayı değil, çünkü bize yıllarca cihat kelimesini yanlış tanıttılar. Nedir cihad? Dünyanın bir ucunda ister Müslüman olsun ister başka bir dinden olsun kim zulüm görüyorsa ona yardım etmemiz gerektiğidir. Yüce Allah ‘Bir yerde zulüm varsa o zulmün kaldırılması için gücün yetiyorsa gidip elinle, yetmiyorsa dilince mücadele et. Ona da gücün yetmiyorsa kalbinle buğz et.’ diyor. Onun için ne yapmamız gerekiyor? Bizim canla başla çalışıp Milli Görüşü, Saadet Partisi’ni iktidara taşımamız gerekiyor. Sizlere sormak istiyorum. Eğer Milli Görüş iktidarda olsaydı Irak’ta milyonlarca kişi katledilir miydi? Kadınların iffeti kirletilebilir miydi? Yemen’de zulüm olabilir miydi? Libya bu duruma düşer miydi? Suriye böyle olur muydu? Myanmar da bu zulüm olur muydu? Olmazdı. Milli Görüş iktidarda olmadığında tabloyu gördük. Ortaya çıkan tablo tam bir felaket.” dedi.

 

“Zafer yakındır”

 

Canla başla çalışacaklarını kaydederek konuşmasını sürdüren Yurtbay, “Dünyada barış ve adalet hakim kılmaya var mıyız? İslam alemini bir araya getirip lider ülke olmaya var mıyız? Bu zulümleri sonlandırmaya var mıyız? Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu elbet tamamlayacaktır. Ancak biz ne yaptık? Kulluk görevimizi yerine getirebildik mi? Canla başla Hakkın hakim kılınması için çalıştık mı? Gerisi teferruattır. Eğer Milli Görüş iktidarda olsaydı bu saydığımız zulümlerin hiçbiri olamazdı. Biz bunun ne kadar muazzam bir plan ve çalışma olduğunu 1996 yılında Refahyol döneminde D8’ler kurulunca gördük. Cenabı Allah Merhum Erbakan Hocamızdan razın olsun. Ben buradan şahsım ve teşkilatım adına hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Kongremizin hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah’a emanet olunuz.” dedi.

 

Karamollaoğlu: “Kendi kendilerinden şikayet ediyorlar”

 

Ülke ve bölge olarak badireli bir dönemden geçildiğini kaydederek konuşmasına başlayan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ise, “Sıkıntılarımız oldukça fazla. Her gün bir başka hadise ile karşı karşıya kalıyoruz. Ümit ediyorum ki bunların hepsinin üstesinden geliriz. Ancak iktidarda on beş yıldır bulunan AK Parti hükümetinin icraatlarına baktığımız zaman üzülerek ifade ediyorum ki bazı noktalarda ümitsizliğe kapılmaktan da endişe ediyorum. 15 yıldır iktidarda bulunan arkadaşlarımız ki biz geçmişte bu arkadaşlarımızla beraber çalıştık. Bugün birçok bakan ve hatta başbakan bile görevi yeni devralmışlar gibi kendi kendilerinden şikayet ediyorlar. Bunu anlamakta zorlanıyorum. 15 yıldır iktidardalar ve bunu en üst seviyede dile getiriyorlar. “Şu eğitim işinin içinden çıkmamışız çok büyük bir kargaşa var şimdi çözeceğiz” diyorlar. “Tarım bu güne kadar kötü gitti ama bundan sonra çözeceğiz” diyorlar. “Dış politikada büyük hatalar yapmışız içinden çıkılmaz bir hale gelmiş dış politikamız. Şimdi bunu düzelteceğiz” diyorlar. “Ekonomi duvara tosladı borç bile bulamıyoruz şimdi kanal İstanbul projesi ile çözeceğiz” diyorlar. Bende şaşıp kalıyorum yahu dün kim iktidardaydı da bugün şikayet eder hale geldiniz.” Dedi.

 

“Tohumumuz bile kendimizin değil”

 

Dış ticaret açığının her sene büyüdüğünü de kaydeden Genel Başkan Karamollaoğlu, “Faiz ülkede çok büyük bir pay almaya başladı. Artık kendi kendimize yetmiyoruz dışarıdan buğday ithal ediyoruz. Mercimek pirinç ithal etmeye başladık. Bir milyona yakın büyük baş hayvan, 475 bin küçük baş hayvan, 400 bin ton civarında et ithal ediyoruz. Artık tarımda kendimize yeterli değiliz. Halbuki bunlar iktidara geldiği zaman biz Türkiye’de dünyanın kendi kendine yeterli gıda üreten yedi ülkesinden birisiydik. Artık öyle değiliz. Tarlalarımız ekilmiyor. Meralarımızda hayvan beslenmiyor. Tohumumuz bile kendimizin değil, gidip İsrail’den ve Çin’den alıyoruz.  Hayvan ırkımız bizim değil. Dışarıdan hayvanı getiriyoruz ve bizim iklimimize uymadığı için kesmek zorunda kalıyoruz. Tarım böyle idare edilir mi? Böyle bir tarım politikası olur mu? Bizim çiftçimiz kendi Tarım Bakanına madalya takacağına Fransa bizim Tarım Bakanımıza madalya takıyor. Gel de şaşma bu işe. Demek ki biz onların tarımına ciddi bir katkı sağlamışız.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Olağan İl Kongresinde mevcut İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın yeniden Başkan Adayı olduğu tek liste ile seçimlere gidildi.

 

Ünal Yurtbay’ın Başkanlığında ki yeni yönetim listesinde Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Yaşar Sinoplu, Selami Ünsal, Fikret Ercan, Mehmet Talha Gizli, Mücahit Abdullah Mekeç, Hüseyin Karataş, Niyazi Aydın, Ayhan Kabuk, Ömer Keleş, İsmail Kaya, Ahmet Soy, Engin Şenol, Kemal Dönmez ve Ramazan Günaydın’ isimlerinden oluştu.

 

İl Disiplin Kurulu Asil Üyeleri ise; Ali İhsan Mekeç, Fikret Çavuşoğlu, Mehmet Altunbaş, Ahmet Burhaneddin Bilgin ve Mehmet Ceylan’dan oluştu.

 

4 ismin yer aldığı Büyük Kongre Asil Delegeler ise; “Talat Gizli, Ünal Yurtbay, İhsan Ulupınar ve Muhammet Emin Titiz’den oluştu.

Etiketler: saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın, genel başkan, temel karamollaoğlu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.78447
0.784832020-06-03 15:55:07