Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET PARTİSİNDEN "İYİ" ZİYARET...

Saadet Partisi Bartın İl Yönetimi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İYİ Parti Bartın İl Başkanlığına ziyarette bulundular.

Okunma: 828

13.12.2018 11:01

Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın İl Yönetimi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İYİ Parti Bartın İl Başkanlığına ziyarette bulundular.

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay beraberinde İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İYİ Parti Bartın İl Başkanlığına ziyarette bulundular. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyelerince karşılanıp ağırlanan Saadet Partisi İl Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Kasapoğlu ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundular.

 

Ziyarette ilk olarak açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve göreve gelen yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Yurtbay: “16 yıldır dibe vurduk”       

 

Yaklaşan yerel seçimleri ve ülkenin içinde bulunduğu tabloyu da değerlendiren Yurtbay, “Yerel seçimlerde kavganın değil, kötülemenin değil projelerin yarıştığı bir atmosfer temenni ediyoruz. Her seçim öncesi bu açıklamaları yapıyoruz. Ülkemiz hakikaten ciddi bir sınavdan geçiyor. Büyük bir ekonomik kriz ve akabinde her yönden çöküşe doğru gidiyoruz. Son 15 yıllık verilere göre ahlaki yönden, suçluluk yönünden, eğitim yönünden geriliyoruz. Suçluluk oranının yüzde 700 arttığını, uyuşturucu kullanımındaki artışın yüzde binlere dayandığını görüyoruz. Bakanlarımız televizyonlarda öyle açıklamalar yapıyorlar ki güler misin ağlar mısın? Sanki bu ülkeyi 15-16 yıldır biz idare etmişiz de kendileri yeni iktidara gelmişler gibi düzelteceklerini söylüyorlar. 16 yıldır ekonomik, ahlaki ve eğitim yönden dibe vurduk. İşsizlikte dahil olmak üzere her yönden iyi giden bir şey olmadığı verilerle ortada. Buna karşın yeni göreve gelmişler gibi insanlarımızın gözlerini boyamak için dış güçler filan demeye gerek yok.” dedi.

 

“Üretim için ne yaptık?”

 

Bir ülkenin kalkınması için üretim gerektiğine vurgu yaparak konuşmasına devam eden Yurtbay, “Bu ülkenin kalkınması için üretim gerekiyor. Bir çocuğa bile sorsak bunu bilir. Üretim için ne yaptık? 16 yıldır elimizdeki fabrikaları sattık. Bugün gazete kağıdı, fotokopi kağıdı dışarıdan geliyor. Bu atmosferde herkesin siyasi görüş ve fikirlerini adilce paylaşabileceği bir seçim yaşamayı umut ediyoruz. 6 tane gazetenin baş sayfalarında aynı haberleri aynı manşetleri görüyoruz. Akşamları televizyon karşısına geçtiğimizde tüm kanallarda aynı şeyleri görüyoruz. Bizlere ise ne gazetelerde ne televizyonlarda yer bile vermiyorlar. Böyle bir atmosferde seçim yarışına giriyoruz. İnsanlarımızın bunları çok iyi analiz etmeleri lazım. Her şeyi iyi araştırarak o şekilde karar vermelerini temenni ediyoruz.” dedi.

 

Kasapoğlu: “Yaya yolu yok park yeri yok”

 

İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu da ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi İl Başkanı Yurtbay ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Bartın küçük bir yer. Yaşadığımız bu kentte çok eksiklerimiz var ve sahibimiz yok. Yaya yolu yok, otomobil yolu yok, park yeri yok. Yerel seçimlerde projeleri düzgün olan arkadaşlarımıza şans verilmesi gerekiyor. Halkımızın da ‘Kim en iyisini yapabilir?’ bunu en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bartın’ı el birlikteliğiyle taşımamız gerekiyor.  Ne yazık ki şehir olarak çok geri kalmış durumdayız. Sahipsiz kalmışız. Söylenenler hep kağıt üzerinde kalmış.” diye konuştu.

 

“Önergeler MHP ve AK Parti tarafından reddediliyor”

 

Kasapoğlu ülkenin ve vatandaşların zor günler geçirdiğini de belirterek, “Bir yanda emeklilerimiz bir yanda işsiz insanlarımız zor durumda. Genel Başkanlarımız önerge veriyorlar onlarda MHP ve AK Parti tarafından reddediliyor. Halkı düşünen yok. Koltukları nasıl koruruz onun mücadelesini veriyorlar. Halkımızın bu durumda dur demesi gerekiyor. Biz aklımızın yettiği yere kadar anlatacağız. Gördüklerimizi ve bildiklerimizi her noktada paylaşacağız. Halkımızın da gördüklerini, bildiklerini, eksikleri her yerde paylaşması gerekiyor.” dedi.

 

“Herkes kendi evinin önünü süpürecek”

 

İnsan üzerinde korku ve baskı yaratıldığını da kaydeden Kasapoğlu, “İnsanlar ne yazık ki eleştirmekten korkuyorlar. Bize insanlar her zaman destek olacaklarını belirtiyorlar ama iş partide görev almaya gelince korkuyorlar. Biz çok uzun yıllar boyunca siyaset yapmış insanlarız ve böyle durumlarla daha önce hiç karşılaşmamıştık. Bizlere halkımızın duymadıklarını  duyurmak, görmedikleri göstermek düşüyor. Yapacağımız budur. Herkes kendi evinin önünü süpürecek. Bu ülke düzelir. Kimseye de muhtaç kalmaz. Süttü, samandı, etti bunların ithaline gerek kalmaz. Geçmiş dönemlerde kendi kendine yetebilen bir ülkeydik. Daha önceki iktidarlar ne toprak sattılar ne fabrika sattılar, ne yol sattılar ne de köprü sattılar. Bu ülkeye o şartlarda baktılar. Şu andaki teknolojinin gelişimiyle mevcut durum idare edilerek halkımıza refah sağlamaları gerekiyordu. Ama fikirler ve zikirler farklı olunca ülke bu hale geldi. Bizlerde kamu görevi yapıyoruz. Eksikleri, yanlışları söylemek durumundayız. Bu koltuklara oturduysak karşılığını vermek zorundayız. Herkes görevini bilecek ve yapacak.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15736
0.157762020-05-29 18:57:28