Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN AVRUPA'DAN GELİP BARTIN'DA BULUŞTULAR...

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN AVRUPA'DAN GELİP BARTIN'DA BULUŞTULAR.

Okunma: 979

07.11.2018 13:44

Facebook'ta Paylaş

Türkiye, Slovakya, Ukrayna, Portekiz, Yunanistan ve İspanya’dan toplam 47 genç “Move For Health!  – Sağlık İçin Hareket Et!” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında Bartın’da sağlık yaşam ve madde kullanımının insanlar üzerine etkileri ile ilgili çalışmalar yaptılar.

 

Slovakya, Ukrayna, Portekiz, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’deki sağlıklı yaşam için yapılan çalışmaları paylaşan katılımcılar, gruplar halinde çalışıp yeni fikirler ürettiler.

 

Sağlıksız beslenmenin yol açtığı durumla başa çıkmanın yollarını da tartışan gençler bir spor dalı ile ilgilenmenin sağlık için çok önemli bir ayrıntı olduğu fikrinden hareketle sağlıklı bir yaşama sahip olmak için birçok egzersiz yaptılar.

 

Beden Eğitimi Öğretmenleri Topluluğu tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından desteklenen gençlik değişimi projesi 04 Kasım 2018 tarihinde sona erdi.

 

Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Av.Ertan DERİN “Araştırmalara göre Avrupa’da obezitenin en az görüldüğü Slovakya ve Ukrayna ile en fazla görüldüğü Yunanistan ve İspanya’yı projemize dahil ettik. Bu sayede katılımcı gençler İspanya ve Portekiz’de obezite ile başa çıkmak için uygulanan sağlıklı yaşam politikaları hakkında bilgi sahibi oldular. Aynı zamanda madde bağımlılığını engellemek hakkında da her ülke kendi politikalarını ve sivil toplum kuruluşlarının ne şekilde çalışma yaptıklarını bir birleri ile paylaştılar. Ülkemiz bu 5 ülke içerisinde genç obezitenin sıralamasında ortalarda yer almaktadır. Biz de ülkemizdeki uygulamaları diğer ülkelere aktardık. Erasmus+ programı ve Türkiye Ulusal Ajansının sağlamış oluğu destek ile projemize katılan katılımcılar aynı zamanda birbirlerinin kültürlerini de yakından tanıma ve birbirlerinin dillerini öğrenme şansı yakaladılar. Bu sayede ön yargılarından arınan gençler, farklı ülke ve kültürlere bakış açılarını olumlu yönde geliştirdiler ve birer dünya vatandaşı durumuna geldiler.” dedi.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.19174
0.192042020-06-03 01:54:40