Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞANTAJ VE TEHDİTLE MİLYONLARCA TL VURGUN YAPTILAR

...

Okunma: 549

08.07.2019 15:53

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da anne-kız başta olmak üzere koca ve kayınbiraderin oluşturduğu cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık şebekesi çökertildi.

 

Z.A. isimli şahıs kendisini sosyal medya üzerinden tehdit eden kişi ve kişilere bir yıl boyunca toplamda 1 milyon 287 bin 642 TL gönderdiğini belirterek tehditlerinden yıldığı kişi ve kişilerden şikayetçi oldu.

 

Bunun üzerine Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince çalışma başlatıldı.

 

Z.A. isimli şahsa kendisini sevgi Çağlar Olarak tanıtan kişinin gerçek kimliğinin M.Ö olduğu tespit edildi.

 

M.Ö’nün sosyal medya üzerinde geliştirdiği metot ile kızını ve kendisini şantaj oluşturma amacıyla YEM olarak kullandığı, özellikle de zengin iş adamı profilli kişileri seçtikleri anlaşıldı.

 

M.Ö.’nün maddi durumu iyi insanları belirleyerek 14 yaşındaki kızını bu kişilerle sosyal medya aracılığı ile görüştürüp fotoğraf ve görüntü elde ettiği, ardından da “Seni yakaladım. Mahkemeye vereceğim” diyerek şantaj yoluyla büyük miktarda para topladığı belirlendi.

 

M.Ö.’nün ağına düşürdükleri ve para ödemeyi kabul etmeyenleri de, “Yaşı küçük çocuğuma internet üzerinden cinsel taciz yapıldı” diye şikayet ettiği tespit edildi.

 

Şüphelilerin aynı yöntem ile Mersin'de de bir vatandaşın 518.000 (beş yüz on sekiz bin) TL parasını aldıkları ve hesaplarına geçirdikleri anlaşıldı.

 

Cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık olayının tüm aile bireyleri tarafından bilindiği, ağlarına düşenlerden istedikleri paraların yattığı banka hesaplarının ise M.Ö isimli kadının kocası, kardeşi, görümcesi ve kayınbiraderine ait olduğu tespit edildi.

 

Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucunda müştekiler tarafından  yatırılan paraların bankadan M.Ö ve kocası S.Ö tarafından çekildiğine ait görüntüler de elde edildi.

 

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğünce Ankara, Kayseri, Elazığ illerinde eşzamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında 9 şüpheli şahıs yakalandı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.50394
0.504332020-06-06 12:53:44