Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAYA FABRİKASI 100 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Ulusal Ayakkabı Deri Tekstil firması tarafından Bartın Merkez İlçeye bağlı Hasankadı beldesinde saya fabrikası açıldı. Törenle açılışı yapılan Enes Saya Ayakkabı Fabrikası kısa süre içerisinde 30-40 civarındaki personel sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Okunma: 6576

13.11.2017 19:14

hasankadı, saya fabrika, bartın hasankadı, bartın saya fabrikası, enes saya ayakkabı, açılış, istihdam, bartın, bartın tv, batın haber, haber tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Merkez İlçeye bağlı Hasankadı beldesinde kurulan ve açılışı yapılarak üretime başlayan Enes Saya Ayakkabı Fabrikası yakın süreçte 100 kişiye istihdam sağlayacak. 

 

Fabrikanın açılış törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Yatırımcı Firma Sahibi Enes Güzel, fabrika personeli ve çok sayıda Hasankadılı katıldı.

 

Tunç: “Elimizden geleni yapıyoruz”

 

Açılış töreni öncesinde bir konuşma yapan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “İstihdam açısından ve beldenin ekonomik yönde kalkınmasında büyük önem arz eden fabrikanın açılışının Hasankadı Beldesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışanların fabrikaya ve işlerine sahip çıkmaları gerekiyor. Ülkemizin kalkınması için, gelişmesi için, beldelerimizin ve şehirlerimizin daha da gelişmesi için, milletimizin refahının artması için elimizden geleni yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Başbakanımızın, Bakanlarımızın gece gündüz çalışmasıyla hükümetimiz her türlü çalışmayı yapıyor. Milletimiz bize bugüne kadar destek oldu, biz de onların bu desteğine layık olabiliyorsak ne mutlu bize. Hep beraber millet olarak ülkemizi en ileri noktalara ulaştırabilmek için çalışıyoruz.” dedi.

 

Güzel: “3. şubemizi Bartın’da kurduk”

 

Fabrika sahibi Enes Güzel ise kısa sürede personel sayılarının 100’e ulaşacağını belirterek, “Bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Buradaki Enes Saya ve Ayakkabıyı yaklaşık 45 gün önce devraldık. Bugün de açılışımızı yaptık. Enes Saya ve Ayakkabının şuanda 30-35 dolayı da vasıflı ve vasıfsız çalışanı bulunuyor.  Bu rakamı 2 ya da 3 ayda 90 ya da 100 kişiye çıkarmayı düşünüyoruz. Enes Saya ve Ayakkabı Ulusal Ayakkabı, Deri, Tekstil ve Konfeksiyonun yan kuruluşudur. 3. şubemizi Bartın’da kurduk. İnşallah istediğimiz üretim rakamlarına ve personel sayısına ulaşacağız. Bizim çok acil vasıflı elamana ihtiyacımız var. Bizimle çalışmak isteyen tüm vatandaşlarımıza bunu duyuruyoruz. Sadece vasıflı elemanları değil aynı zamanda vasıfsız elaman alımı da yapacağız. İşle ilgili bir sıkıntımız yok. Şuanda 200 bin çift ayakkabı ve saya dikimi listemiz mevcut.” diye konuştu.

 

Konuşmaların sonrasında protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan fabrika gezildi. 

Etiketler: hasankadı, saya fabrika, bartın hasankadı, bartın saya fabrikası, enes saya ayakkabı, açılış, istihdam, bartın, bartın tv, batın haber, haber tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15082
0.151232019-09-20 21:49:49