Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞEHİT AİLELERİNE ÖVÜNÇ MADALYASI

Video Haber - Video Haber - Video Haber

Okunma: 1867

18.01.2018 17:31

şehit ailesi, bartın, övünç madalyası, berat, uğur akyer, ayhan erdoğan, sekan talan, tören, şehit
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da şehit yakınlarına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

 

Bartın’da düzenlenen törende 3 şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. Törende konuşan Vali Dirim, “Şehitlerimizin aileleri bizlerin emaneti. Onlara milletimiz ve devletimiz sahip çıkacak, kol kanat gerecektir.” derken şehit aileleri törende duygu dolu anlar yaşadılar.

Bartın Garnizon Komutanlığı Subay Gazinosunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Ve Beratı Tevcih Törenine Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Selim Kapancı, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Daire Müdürleri, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit aileleri ve yakınları katıldı.

 

Emaneti bizler devralıyoruz

 

Bartın Valisi Nusret Dirim törendeki konuşmasında özel bir gün yaşadıklarını ifade ederek, “Bugün çok özel bir gün. Aziz şehitlerimizin hem hatıralarını yad edeceğiz hem de onların şehitlik beratlarını ve madalyalarını yakınlarına tevcih edeceğiz. Ülkemiz tabi ki bugün de zor günlerden geçiyor. Bugünlere gelinceye kadar çok badireler atlattık. Şükürler olsun coğrafyamız üzerinde bütün güçlükleri aşarak bugünlere geldik. Bu coğrafya üzerinde bin yıllık geçmişimiz bulunuyor ve milyonlarca şehidimiz var. Bu coğrafyayı adeta şehitlerimiz kanıyla sulayarak vatan edindik. Bu topraklar üzerinde ilelebet yaşama kararlılığındayız. Bu coğrafyada varlığımızın devam etmesine engel olmak isteyen güçler hangi maskeyle gelirse gelsinler artık onları çok iyi tanıyoruz. Bazen FETÖ maskesiyle, bazen PKK maskesiyle, bazen DEAŞ maskesiyle geliyorlar ama biz biliyoruz ki bunların hepsinin arkasında bizim bu coğrafyadaki varlığımızı engellemek isteyen güçler var. Şükürler olsun bunların hepsiyle Türk milleti tek yürek olarak mücadele ediyor ve bu mücadelenin de üstesinden başarıyla geleceğimize inanıyorum. Bedellerini ödüyoruz tabi ki. Bu acı bir durum. Ancak şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin hatıralarını, onların bıraktığı emaneti bizler devralıyoruz.” dedi.

 

Şehitlerimiz aileleri bizlerin emaneti

 

Vali Dirim konuşmasının devamında şehitlerimizin emanetlerinin emin ellerde olduğunu belirtip, “Şehitlerimizin yakınları artık devletimizin ve milletimizin emaneti. Biz onların emanetine en güzel şekilde sahip çıkacağız. Bu coğrafyada varlığımızı istemeyenler bilsinler ki yine on binlerce bu vatan evladı gözünü kırpamadan ülkemizin varlığı ve bekası için canını feda etmeye hazır bir şekilde bekliyor. Bu duygular içerisinde bugün madalyalarını tevcih edeceğimiz şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmet anıyorum. İyi ki varsınız. Bizlerin varlığı ve geleceği için en değerli varlığınız olan canınızı feda ettiniz. Emanetiniz emin ellerde. İlelebet bu vatan hür ve bağımsız bir şekilde bu bayrağın altında varlığını devam ettirecek. Dünyaya güzellikler taşımaya insanlığı yüceltmeye bu millet devam edecektir. Sizlere sonsuz şükranlarımızı ve saygımızı sunuyoruz. Şehitlerimizin aileleri bizlerin emaneti. Onlara milletimiz ve devletimiz sahip çıkacak, kol kanat gerecektir.” diye konuştu.

 

Aileler madalyalarını aldı

 

Daha sonra Vali Dirim şehit ailelerine Övünç Madalyası ve Beratlarını takdim etti. Şehit Uğur Akyer'in Övünç Madalyası ve Beratını babası İbrahim Akyer ve annesi Asiye Akyer, Şehit Ayhan Erdoğan'ın Övünç Madalyası ve Beratını babası Recep Erdoğan ve annesi Elmas Erdoğan, Şehit Serkan Talan'ın Övünç Madalyası ve Beratını ise oğlu Efe Erkan Talan ve şehit eşi Serap Talan aldı.

 

Devlet Övünç Madalyası kimlere veriliyor?

 

24.10.1983 tarihli ve 2933 Sayılı Madalya ve Nişanlar Kanununun uygulamasına yönelik   7.8.1988 tarihli ve  19892 Sayılı Devlet Madalya ve Nişanları Yönetmeliği hükümlerince, Devlet Övünç Madalyası;  Yurtiçinde veya dışında gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek malul olanlara ve şehit olan kişilerin, mirasçılarına verilen madeni ve altın kaplama semboldür. Bu madalya ilgili bakanın teklifi, Bakanlar Kurulunun onayı ve Cumhurbaşkanının tevcihi ile verilir.

 

Bartın TV

Etiketler: şehit ailesi, bartın, övünç madalyası, berat, uğur akyer, ayhan erdoğan, sekan talan, tören, şehit
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.13505
0.135572020-02-21 06:43:22