Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞEHİTLERİMİZ VE ASKERLERİMİZE MEVLİD

Kutlubeydemirci Köyü Merkez Camii'nde Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan askerlerimiz ve şehitlerimiz için mevlit tertip edildi.

Okunma: 2140

29.01.2018 17:55

zeytin dalı, tsk, bartın, kutlubeydemirci, kutlubeydemirci köyü,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın'da Kutlubeydemirci Köyü sakinleri ve çevre köylerden çok sayıda vatandaşın katılımıyla tertip edilen mevlit programında şehitlerimizin ruhları için dualar edildi. Harekat kapsamında görev yapan askerlerimizin de başarılı sonuçlar alarak sağ salim yurda dönmelerine yönelikte dualar edildi.

 

Öte yandan TSK'dan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında toplam 597 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Operasyona ilişkin yapılan son açıklamada da, Kilis-Hatay hudut bölgesindeki Darmık Dağı çevresinde belirlenen terör hedeflerinin ateş altına alındığı harekat kapsamında şu ana kadar 21 noktanın örgütten kurtarılmış olduğu ifade edildi.

 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak saat 17.00'de Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatıldığı hatırlatıldı.

 

Harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) terörle mücadeleye ilişkin kararlarıyla, BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği vurgulanan açıklamada, harekatın planlama ve icrasında, sadece teröristlerin ve onlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiği vurgulandı.

 

Açıklamada, hava harekatı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen Zeytin Dalı Harekatının planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği belirtildi.

Etiketler: zeytin dalı, tsk, bartın, kutlubeydemirci, kutlubeydemirci köyü,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.50853
0.509042020-05-27 08:59:58