Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞEKİL İSTEMİYORUZ FARK YARATILSIN İSTİYORUZ...

‘Bartın için önemli projelerle yola çıkıyoruz’

Okunma: 318

06.02.2019 14:55

Facebook'ta Paylaş

‘Bartın için önemli projelerle yola çıkıyoruz’

 

AK Parti Bartın Belediye Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ve teşkilat üyeleri ile birlikte kent merkezinde ziyaretlerde bulunarak, 31 Mart seçimleri için esnaflardan destek istedi. Gerçekleştireceği çalışmalarla ilgili esnafa bilgi veren Aldatmaz, esnafların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen, onlarla sohbet eden Aldatmaz, vatandaşların ilgi ve desteğine teşekkür ederek, halkın şikayet ve önerilerini dinledi.

 

Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor

 

Seçim çalışmalarının titizlikle sürdüren Aldatmaz, “Burası bizim evimiz” sloganı üzerine inşa ettiği kampanyası ve “Bartın’ı Kuzeyin Yıldızı” yapma taahhüdü ile ilgili bilgi verdi. Seçimlerin önemine değinen Aldatmaz, şu ifadeleri kullandı; “Bartın’ı sıçratacak ve farklı kılacak projeler gerçekleştireceğiz. Biz merkezi hükümetin temsilcisi olarak hizmete adayız. Öylesine projelerle geliyoruz ki, bu projeler için Ankara’nın yollarını aşındıracağız. Gerekli kaynakları yaratmak için oraya çadır kuracağız. Hatta şunu da söyleyeyim; bir kulis ve tanıtım kurulu oluşturuyoruz. Bu kurul Bartın’ın ülkede ve bir süre sonra da ülke dışında tanıtımlarını yapacak. Eğer halkımız bize destek verirse bunun olduğunu hep beraber göreceğiz. Projelerimizi profesyonel bir ekiple bilimsel, sosyolojik ve psikolojik verilerin ışığında harmanlıyor ve hazırlıyoruz.

 

Fark yaratılsın istiyoruz

 

Bizler iki farklı başlıkta projeler hazırlıyoruz. Birincisi teknik projeler, ikincisi de yönetsel projelerdir. Mesela yönetsel projelerden en önemsediğimiz her bir insanımıza sorumluluk almaları için açık davette bulunduğumuz Konseyler Projesidir. Yaklaşık 10 adet konsey tanımladık. Bu zamanla artabilir. Halkın en iyi sorunlarını kim bilir? Şüphesiz ki insanlarımızın kendisi bilir. Bunu her mahallede, hatta sokak sokak gözlemleyecek insanlarla en uygun şekilde çözebiliriz. Kadınlarımızın sorunlarını en iyi kim hisseder?  Tabii ki kadınlarımız hisseder. O zaman bir Kadın Konseyi oluşturalım ve onlar bu işe eğilsin dedik. Biz ise onların yolunu açalım ve üretebilmeleri için kaynak yaratalım. Belediye bunu yapmalı. Yoksa belediye binasının içinde odalarda oturarak bu işler çözülemez. Tüm konseylerimizin çalışma biçimleri bu şekilde olacak. Etkin olacaklar. Söyledikleri dikkate alınacak. Bu bilindik Kent Konseyleri yapılanmasından oldukça farklı bir model. Bütün Türkiye’de ki konseyleri inceledik. Doğru dürüst şekilden öteye geçip de bir şeyler üretemiyorlar. Şekil istemiyoruz. Gerçekten fark yaratılsın istiyoruz.

 

Belediyenin asli görevlerini proje olarak sunmuyoruz

 

Park yapmak, yol yapmak, yolun kenarlarını süslemek ve ışıklandırmalar yapmak bize göre bir proje bile değil. Bunu vaatler arasına koymanın bir esprisi bile yok. Bu zaten asli yerel yönetim mecburiyetidir. Artık günümüzde başka şeyler konuşmalıyız. Yani belediyeye insan doldurmak, katılımcı şirketleri bunun için kullanmakla bu işleri çözemeyiz. Yeni iş alanları açılacak ve sürdürülebilir işlere insanlarımızı, gençlerimizi yerleştirmek en kritik hedefimizdir. Bununla ilgili planlarımız mevcut. Bunu da halkımıza bir kısmı seçime kadar bir kısmı da seçimler sonunda görev aldığımızda paylaşacağız. Önümüzde Bartın için büyük bir fırsat var. Bu şansı iyi kullanabilirsek Bartın’a mahcup olmamaya kararlıyız. Bu seçimlerin tüm halkımız için hayırlı olmasını temenni ederim.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.27124
0.271742019-09-23 09:58:13