Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SELİN VURDUĞU OKUL EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLANIYOR

Öncesi ve sonrası...

Okunma: 57

03.09.2021 12:18

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da sel felaketinden en çok etkilenen Zafer köyünde selle birlikte yaklaşık 50 santimetre su basan Zafer İlkokulu, eğitim-öğretim dönemine hazırlanıyor.

Bartın'da sel felaketinden en çok etkilenen Zafer köyünde selle birlikte yaklaşık 50 santimetre su basan Zafer İlkokulu, eğitim-öğretim dönemine hazırlanıyor.

Bartın'da selin en çok zarar verdiği noktalardan biri Ulus ilçesinin Zafer köyü oldu. 600 nüfuslu köyde köprüler yıkıldı, evleri ve iş yerlerini su bastı. Selin sürüklediği çamur, balçık, odun ve kaya parçaları ev ve işyerlerini doldurdu. Yaraların sarılması için verilen çalışmalar neticesinde onlarca işyeri, ev, depo, ahır, okul, cami ve sokaklar tek tek temizlendi.

Zafer köyünde 50 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Zafer İlkokulu da derelerin taşması sonucu selden etkilendi. Okulun zemin katını yaklaşık 50 santimetre su bastı. Yapılan çalışmalar neticesinde 10 derslikli okulun içindeki balçık ve sular, okul bahçesindeki ağaç kökleri ve çamurlar temizlendi. Dersliklerde boya badana çalışmalarının sürdüğü okul 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak olan eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilecek.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00421
0.004782021-09-25 16:25:11