Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SERTİFİKALI EMLAK DANIŞMANI OLACAKLAR

Sınava tabi tutulacaklar...

Okunma: 1943

03.01.2018 18:23

emlak, emlakçılık, kurs, sınav, emlak danışmanlığı, bartın
Facebook'ta Paylaş

120 saat eğitim gören Emlak Danışmanlığı Kursiyerleri yarın sınava girecek. Sınavda başarılı olanlara sertifikalı emlak danışmanlığı sertifikası verilecek.

 

Bartın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 12 Ekim 2017 Perşembe günü başlayan sertifikalı emlakçılık kursu tamamlandı. Emlak Danışmanlığı Kursiyerleri toplam 120 Saat eğitim gördü. 

 

Kurs Öğretmeni Gülnür Çalışkan tarafından Sertifikalı Emlak Danışmanlığı hakkında kursiyerlere emlakçılığın hukuki ve ekonomik boyutları, emlak pazarlamasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve kavramalar, halkla ilişkiler ve sosyoloji ile ilgili temel bilgiler, halkla ilişkilerde kurumsal imajın önemi, davranış bilimleri ve beden dili, tapu sicili ve tapu ile ilgili genel tanımları, resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri ve tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları, Noter ve Tapu Müdürlükleri ile Kadastro işlemlerinde kullanılacak vekaletnamelerde aranan hususlar, uygulamada karşılaşabilecek  sorunlar ve çözümü için Gayrimenkul Hukukunun genel hükümleri, Türk Hukuk Sistemi içinde Emlak Aracı ve Emlak Komisyonculuğunun yeri, emlak alım-satım, kiralama ve değerleme(ekspertiz) hizmetlerinin temel bilgileri konularında bilgiler verildi.

 

Ayrıca kursiyerlere meslekte kendilerini sürekli geliştirmeyi alışkanlık haline getirmeleri, bu konuda istekli olmaları, şehir planlaması ile ilgili tanımları ve planlama esaslarını kavramaları, kentleşme ve imar hukuku hakkında temel bilgileri edinmeleri hakkında slaytlar eşliğinde bilgiler veridi.

 

Emlak Danışmanlığı Kursiyerleri 120 saatlik eğitimin ardından yarın saat 18.30’da Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim merkezi salonunda sınava tabi tutulacaklar. Sınavda başarılı olanlara Sertifikalı Emlak Danışmanlığı sertifikası verilecek.

Etiketler: emlak, emlakçılık, kurs, sınav, emlak danışmanlığı, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.73829
0.738692020-02-22 11:00:55