Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SGK VE PTT ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Okunma: 3609

21.07.2017 19:27

sgk, ödeme, ptt, ptt bank
Facebook'ta Paylaş

 

Ödemeler PTT Bank Üzerinden Gerçekleştirilecek

 

SGK ile PTT arasında imzalanan protokol kapsamında hak sahiplerine merkezi ödeme sistemi ile yapılacak ödemeler PTT Bank üzerinden gerçekleştirilecek.

 

Ödemeler Protokolü imzalandı

 

Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Sigortalı veya hak sahiplerine geçici iş göremezlik, emzirme ödenekleri, sevk(yol, gündelik,refakatçi), ısmarlama tıbbi malzemeler, çölyak metabolizma hastalığı ödemeleri ile hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemeleri her ayın 8 ila 14 ü arasında  Ziraat Bankası aracılığı ödenmekte idi.  Kurumumuz ile PTT arasında 23/11/2016 tarihinde “Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi İle Yapılacak Ödemeler Protokolü” imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

PTT Kart tanımlanabilecek

 

Açıklamanın devamında hak sahiplerine PTT Kart tamınlanabileceği ve ödemelerin PTTMATİK cihazlarından ödenebileceği hususunda taraflar arasından mutabakat sağlandığına da değinilerek, “20.07.2017 tarihinden itibaren, Yapılan protokol ile Kurumumuz tarafından gönderilen ve ödeme gününden itibaren 2 (iki) ay süre ile sigortalı veya hak sahipleri tarafından alınmayan ödemelerin Kuruma iade edileceği,  sigortalıların talep etmesi halinde, T.C. kimlik numarası üzerinden yapılacak ödemelerin yanı sıra, hak sahiplerine PTT Kart tanımlanabileceği ve ödemelerin PTTMATİK cihazlarından  ödenebileceği hususunda taraflar arasında mutabakat sağlanmıştır. Bu çerçevede yukarıda bahsedilen ödemeler, 20/07/2017 tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden mesai saatleri içerisinde T.C. kimlik numarası üzerinden ödeme gününden itibaren 2 (iki) aylık sürede iş günü sınırlaması olmaksızın ödenecektir.” denildi.

 

İlgililere PTT  Bank üzerinden ödeme gerçekleşek

 

Daha önce hesap tanımlaması yapılan sigortalıların ödeneklerinin tanımlanan hesaplara gönderilmeye devam edileceği bilgisine de yer verilen açıklamada 8 ile 14 arasında alınamayan ve Kuruma iade edilen ödeneklerin sigortalıların talebi halinde ilgililere PTT  Bank üzerinden ödeme işlemi gerçekleştirileceği kaydedildi.

Etiketler: sgk, ödeme, ptt, ptt bank
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0824
0.082812020-04-03 19:23:18