Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SICAKLIK REKORLARI KIRILDI

...

Okunma: 7086

14.09.2017 14:03

bartın, sıcak, hava, hava durumu, meteoroloji, bartın sıcak hava, sıcaklık rekoru, bartın sıcaklık rekoru, bartın eylül sıcaklık rekoru
Facebook'ta Paylaş

METEOROLOJİ AÇIKLADI: “SICAKLIK REKORLARI KIRILDI”

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcak hava dalgası konusunda bir uyarıda daha bulundu. Yapılan uyarıda “Türkiye’nin Sıcak Hava Dalgasının Etkisinde Kalmaya Devam Edeceği Tahmin Ediliyor!” denildi. Öte yandan Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın’da bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırıldığı ifade edildi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun sıcak hava dalgasının etkisinde kalmaya devam edeceğini duyurdu. Geçtiğimiz hafta boyunca ülkemiz sıcak hava dalgasının etkisinde kalırken hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretti.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında yurdun kuzeybatı kesimlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerinde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırıldığı ifade edildi.

 

Mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

 

Açıklamada, “Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre; yarından (15.09.2017 Cuma) itibaren bir haftalık süre boyunca yine yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediyor. Ayrıca ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.” denildi.

 

İç kesimler dikkat

 

Sıcaklıkların tekrar artışa geçeceğine de değinilen açıklamada, “Dün ve bugün yurdumuzdaki hava sıcaklıklarında meydana gelen 2-5 derecelik azalmanın ardından yarından itibaren yurt genelinde tekrar hissedilir derecede artacağı bu hafta sonu ve önümüzdeki haftanın ilk günleri özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde (İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında) ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor.” ifadeleri kullanıldı.

 

Vatandaşlara uyarı

 

Öte yandan vatandaşlar sıcak havalar dolayısıyla oluşabilecek sağlık sorunları karşısında uyarılarak, “Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

 

İç kesimlerde sıcaklık daha fazla

 

İlimizde hava sıcaklıklarının 15 Eylül Cuma günü 33 derece, 16 Eylül Cumartesi günü 34, 17 Eylül Pazar  günü 33, 18 Eylül Pazartesi günü 32, 19 Eylül Salı günü ise 32 derece dolaylarında olması bekleniyor. Bu tarihlerde en düşük sıcaklık değerinin ise 14-15 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Amasra ilçesinde hava sıcaklıklarının 15 Eylül Cuma günü 26 derece, 16 Eylül Cumartesi günü 28, 17 Eylül Pazar  günü 27, 18 Eylül Pazartesi günü 26, 19 Eylül Salı günü ise 25 derece dolaylarında olması bekleniyor. Bu tarihlerde en düşük sıcaklık değerinin ise 20-21 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Kurucaşile ilçesinde hava sıcaklıklarının 15 Eylül Cuma günü 27 derece, 16 Eylül Cumartesi günü 29, 17 Eylül Pazar  günü 28, 18 Eylül Pazartesi günü 27, 19 Eylül Salı günü ise 26 derece dolaylarında olması bekleniyor. Bu tarihlerde en düşük sıcaklık değerinin ise 17-19 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Ulus ilçesinde hava sıcaklıklarının 15 Eylül Cuma günü 31 derece, 16 Eylül Cumartesi günü 34, 17 Eylül Pazar  günü 33, 18 Eylül Pazartesi günü 31, 19 Eylül Salı günü ise 30 derece dolaylarında olması bekleniyor. Bu tarihlerde en düşük sıcaklık değerinin ise 12-15 derece dolaylarında olması bekleniyor.

 

Etiketler: bartın, sıcak, hava, hava durumu, meteoroloji, bartın sıcak hava, sıcaklık rekoru, bartın sıcaklık rekoru, bartın eylül sıcaklık rekoru
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07508
0.075452020-05-26 06:09:30