Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SIRA ÇEVRE DÜZENLEMESİNDE

Okunma: 3276

24.03.2018 15:59

ulus, bartın, otel, ulus otel, ulus belediye, ulus belediyesi, inşaat, düğün salonu, ulus konaklama, ulus oteli, ulus belediye oteli, hasan hüseyin uzun, ulus belediye başkanı, ulus haberleri, ulus haber, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Ulus ilçesine yapımına 25 yıl önce başlanılan ancak inşaatı tamamlanamayan Ulus Belediye Otelinde güçlendirme çalışmalarının ardından yenileme çalışmaları tamamlandı. Son hazırlıkların yapıldığı otelde çevre düzenleme işlerine de başlanırken Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun çalışmaları yerinde inceledi.

 

25 yıl boyunca inşaatı tamamlanmadığı için atıl kalan Ulus Belediye Oteli’nin kent turizmine ve kent ekonomisine kazandırılması için başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.

 

Güçlendirme, yenileme ve eksik bölümlerinin tamamlanması için yaklaşık olarak 2,5 milyon lira harcanan otelde son olarak çevre düzenleme işlerine başlanıldı. Haziran ayı sonuna kadar kapılarını misafirlerine açması planlanan otel Ulus başta olmak üzere kent turizmi ve kent ekonomisine katkı sunacak.

 

Ulus Belediye Otelinin Turizme kazandırılması Projesi gerçekleştirilen girişimler sonucunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında 750 bin TL BAKKA desteği almaya hak kazanmıştı.

 

 1993 yılında yapımına başlanan ancak 25 senedir tamamlanıp kullanıma açılmayan otel için 750 bin TL BAKKA desteği kullanılırken geri kalan miktar ise Ulus Belediyesinin öz kaynakları ile karşılandı.

 

Söz vermiştik

 

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun otel çevresindeki düzenleme çalışmalarını yerinde takip ederken yaptığı açıklamada, “1993 yılında başlayan ancak tamamlanamayan Ulus Belediye Otelinin sadece Ulus ilçesine değil aynı zamanda Bartın ve Batı Karadeniz bölgesine de değer katacağı düşüncesindeyiz. İlk göreve geldiğimizde Ulus Belediye Oteli’nin tamamlanıp hizmete alınmasına yönelik bir söz vermiştik. Bugün o sözü yerine getirme noktasında son aşamalardayız. Otelin restorasyonu sırasında çürüyen ve eskiyen yerlerini değiştirdik ve deprem güçlendirmesini yaptık.  BAKKA desteği dışındaki maliyeti belediyemizin öz kaynakları ile gerçekleştirdik. Buda Ulus Belediyesi adına gurur verici bir durum. Haziran ayı sonuna kadar açılışını yapmayı planlıyoruz. Tüm maliyetleri hesapladığımızda 2,5 milyon TL’ye mal olan otelin başta Ulus İlçemiz olmak üzere kentimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Ulus halkının heyecanını görebiliyoruz

 

Otelin tanıtımı noktasında da Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğiyle bir toplantı yapacaklarını  kaydeden Başkan Uzun, “Otelimiz 36 odadan oluşuyor. Bunlardan 2 tanesi süit oda. Otelimizde aynı zamanda restoranımız ve kapalı havuzumuz da var. Otelimizin hemen yanı başında çok amaçlı 500 kişilik bir salonumuz bulunuyor. Bu salonu da konferans, toplantı, nişan, düğün organizasyonlarında kullanabileceğiz. Şu anda çevre düzenlemeleri devam eden otelimizin açılışa hazır hale getirilmesinin her aşamasında görev alan personellerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ulus halkının heyecanını da hissediyor ve görebiliyoruz. Tekrardan bu tesisin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Otelin adı ne olacak?

 

Çevre düzenleme çalışmalarına başlanan ve bina içinde de son hazırlıkların yapıldığı otelin Haziran ayında hizmete alınması ve ilk konuklarını ağırlaması bekleniyor. Öte yandan otelin ismi için Ulus Belediyesi tarafından başlatılan online anket çalışması devam ediyor. Anket çalışmasına tüm internet kullanıcıları katılabiliyor.

 

Ulus Belediyesinin internet sitesinden erişilebilen ankette otel isminin belirlenmesi için; "Ulus Doğa Park Otel", "Ulus Doğa Otel", "Ulus Çınar Park Otel", "Ulus Çınar Otel", "Ulus Küre Park Otel", "Ulus Küre Otel" ve "Diğer" seçenekleri yer alıyor.

 

 

Etiketler: ulus, bartın, otel, ulus otel, ulus belediye, ulus belediyesi, inşaat, düğün salonu, ulus konaklama, ulus oteli, ulus belediye oteli, hasan hüseyin uzun, ulus belediye başkanı, ulus haberleri, ulus haber, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03706
0.037412020-02-21 05:11:41