Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SIRA İŞ ADAMLARINDAYDI...

Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünün tanıtımına yönelik başlatılan gezi programlarına bir yenisi daha eklendi. Basın mensupları ve protokol üyelerinin ardından Bartın Üniversitesi bu defa iş adamlarını ağırladı.

Okunma: 6836

26.01.2017 18:22

bartın üniversitesi, gezi, tanıtım, kutlubeyazıcılar, kampüs,
Facebook'ta Paylaş

 

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından Kutlubeyyazıcılar Kampüsünün tanıtımına yönelik düzenlenen gezi programları kapsamında basın mensupları ve protokol üyelerinin ardından iş adamları üniversite kampüsünü gezerek yatırımları ve gelişmeleri yerinde görüp Rektör Kaplan’dan bilgiler aldılar.

 

Bin 172 dönüm alan üzerine kurulu olan kampüsteki gezi programına 70’in üzerinde iş adamı katılırken AK Parti Eski Bartın Milletvekili Asım Kulak’ta gezi programına katılan isimler arasında yerini aldı.

 

İş adamları için düzenlenen tanıtım gezisinde 5 bin kişinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhane, Mimar Sinan Dersliği, Merkezi Araştırma Laboratuvarı, Edebiyat Fakültesi İdari Binası, Mehmet Akif Ersoy Dersliği, üniversite kütüphanesi ve anfiler gezildi.

 

Kaplan: “Burası milletin mekanıdır”

 

Rektör Kaplan tanıtım programındaki açıklamalarında kampus içindeki yerleşimin sağlandığını, yolların tamamlandığını ifade edip, “Buradaki binalar milletimizin gücünü gösteriyor. Ülkemizin geldiği yeri, konumunu gösteriyor. Bu yatırım aslında sadece Bartın’da değil. Türkiye’nin 81 ilinde mevcut. Bütün bunları düşündüğümüzde gerçekten milletimiz ve devletimizle ne kadar iftihar etsek az. Biz milletimizin bu gayretini, zenginliğini ve gücünü sizlere yakından tanıtmak istedik. Önce basınımız için bir tanıtım gezisi düzenledi. Daha sonra Sayın Valimizin başkanlığında il yönetimini burada ağırladık. Şimdi sıra sizlerde. Ama bundan sonra buraya gelmek isteyen bütün hemşerilerimize burası açıktır. Çünkü burası milletin mekanıdır.” Dedi.

 

Kulak: “Kalıcı bir eserdir”

 

AK Parti Eski Bartın Milletvekili Asım Kulak da gezi programındaki açıklamalarında Bartın Üniversitesi Kurucu Rektörü Kaplan’a teşekkürlerini iletip, “Bartın hizmeti hak eden bir kent. İnanıyorum ki önümüzdeki süreç içerisinde Bartın’a daha fazla yatırım yapılacaktır. Tabi bu yatırımları  işadamları olarak bizler de yapacağız ve Bartın’ın gelişmesine daha fazla katkıda bulunacağız. Bartın’ın kalkınması için elimizden geleni yapacağız. Üniversitemiz son yıllarda gerçekten kaliteli bir eğitim düzeyine ulaştı. Bunu Bartın’ımıza gelen öğrenci sayısından da anlayabiliyoruz. Bu yıl 15 bin 500 civarında öğrencimiz var. İlk başlarda hedefimiz 20 bindi.  Biz bu 20 bin hedefine sanırım çok kısa zamanda ulaşacağız ve hatta hedefimizi büyüteceğiz. Bartın’ın geleceği açısında güzel bir yatırım. Bu kalıcı bir eserdir. İlerleyen dönemlerde buradan mezun olacak gençlerimiz mesleklerinde önemli yerlere gelip Bartın’ı hayırlı anlamda yad edeceklerdir. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

 

Kampüs gezisine katılan isimlerden biri olan AK Parti Eski İl Başkanı Yakup Ulupınar’da Bartın Üniversitesinin Bartın’ın gelişimi ve büyümesinde büyük katkılar sağladığını söyledi.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu ise Bartın Üniversitesinin öğrenci sayısını 25 binlere kadar çıkarıp verdiği kaliteli eğitimle ülkenin sayılı üniversiteleri arasına gireceğine inandığını kaydedip Rektör Kaplan ve ekibine teşekkür etti.

Etiketler: bartın üniversitesi, gezi, tanıtım, kutlubeyazıcılar, kampüs,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04535
0.045652020-02-19 15:54:28