Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SİSTEM İÇİN

...

Okunma: 2627

07.04.2017 18:47

ümit kocasakal, bartın, chp, ziyaret, referandum, anayasa,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’a gelen ve CHP İl Başkanlığını ziyaret eden İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliğini eleştirerek, “Dünyada demokratik 3 tane hükümet sistemi var. Bulunabilmiş dördüncü bir sistem yok. Başkanlık, yarı başkanlık ve parlamenter sistem. Dolayısıyla bu bir hükümet sistemi değil. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı kurulmuş küresel bir tuzak.” Dedi.

16 Nisan referandumu öncesinde anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili konferans vermek için Bartın’a gelen İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal CHP Bartın İl Başkanlığını ziyaret etti.

 

Ziyarette CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve CHP Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu başta olmak üzere çok sayıda partili yer aldı.

 

CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, Kocasakal’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederken, “Referandum sürecinde sizleri tanımak ve sizlerle birlikte olmak bizler için oldukça önemli. Bu mücadele içerisinde hep birlikte hareket ediyoruz. Kendilerine yoğun programlarına rağmen bizlere zaman ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin buna ihtiyacı var.” Diye konuştu.

 

Küresel bir tuzak

 

İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal da Bartın’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “6 yıl boyunca baro başkanlığım döneminde birlikte görev yaptığımız Genel Sekreterimiz Avukat Hüseyin Özbek’le birlikte geldik. Kendisi bu toprakların çocuğu. Bende baba tarafından Boyabatlıyım. Dolayısıyla biraz memleketimizi aydınlatalım diye geldik. Ben hiçbir yere hayır propagandası yapmaya gitmiyorum. Ben evetçiler hayırcılar diye iki grubu da kabul etmiyorum. Benim için evet demeyi düşünen ve hayır demeyi düşünen yurttaşlarım vardır. Ve hepsi bizim yurttaşlarımızdır. Tek yapmak istediğim şu bir yurttaşım evet demeyi düşünüyorsa neye evet diyeceğini bilsin ve ona göre değerlendirme yapsın. Hayır diyecek bir yurttaşımızda ona göre bir değerlendirme yapsın. Çünkü öncelikle ne olduğunu bilmek lazım. Bir aydır bu konuları anlatmaya çalışıyorum. Önümüze getirilen bu model bir hükümet sistemi değil. Bir hükmetme sistemi. Bir kişinin 80 milyona nasıl hükmedeceğinin bir modeli. Dünyada demokratik 3 tane hükümet sistemi var. Bulunabilmiş dördüncü bir sistem yok. Başkanlık, yarı başkanlık ve parlamenter sistem. Dolayısıyla bu bir hükümet sistemi değil. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı kurulmuş küresel bir tuzak.” Dedi.

Etiketler: ümit kocasakal, bartın, chp, ziyaret, referandum, anayasa,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05662
0.057052019-09-23 09:50:24