Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SON BİLETLERDE TÜKENDİ...

...

Okunma: 2847

30.12.2017 16:36

yılbaşı, bilet, milli piyango, bartın, tükendi, 2017, 2018
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da yeni yıla sayılı günler kala Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişi için satışa sunduğu biletler tükendi. Bilet almak için son günleri bekleyenler bayilerde bilet bulamadı.

 

Yılbaşı biletlerin satışa sunulduğu ilk günlerde yeterli ilgiyi göremeyen bilet bayileri son günlerde artan ilgi karşısında eldeki stoklarını Cuma günü erittiler. Bilet almak için son iki günü bekleyenler ise ne bayiler de ne de seyyar satıcılarda bilet bulamadı.

 

Milli Piyango'nun  yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 61 milyon lira olarak belirlenmişti.

Tam bilet 60 lira, yarım bilet 30 lira, çeyrek bilet ise 15 liradan satışa sunuldu. Vatandaşlar özellikle çeyrek bilete rağbet etti. Bazı kişiler tek bir bilet alarak şansını demek isterken bazı kişiler ise şanslarını katlamak için çok sayıda bilet satın aldı.

 

Yılbaşı biletlerinin satışa sunulduğu ilk günlerde bayiler ve seyyar satıcılar istedikleri ilgiyi görmediler. Ancak ilerleyen günlerde artmaya başlayan ilgi emekli ve memurların maaş almasıyla daha da arttı.

 

Milli Piyango bileti satışı yapan bayilerin elinde son iki güne girildiğinde bilet kalmadı. Seyyar satıcılarda ellerindeki biletlerin son adetlerini Cuma günü sattı. Cumartesi ve yılın son günü olan Pazar gününe bırakanlar ise bilet bulamamanın üzgünlüğünü yaşadı.

 

 Yılbaşı özel çekilişinin 61 milyon lira olan büyük ikramiyesinin yanı sıra ikinci büyük ikramiyesi ise 10 milyon lira olarak belirlenmişti. İki büyük ikramiyenin dışında yılbaşı özel çekilişinde  bir adet 5 milyon lira, bir adet 2 milyon lira, bir adet 1 milyon lira ve bir adet de 500 bin liralık ikramiye dağıtılacağı duyurulmuştu.

Etiketler: yılbaşı, bilet, milli piyango, bartın, tükendi, 2017, 2018
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06615
0.066582020-05-31 07:44:13