Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SON TARİH 28 ŞUBAT CEZA 2 BİN 101 TL

...

Okunma: 3042

09.02.2018 15:31

tartı, ölçü, muayene, ceza, beyanname, bartın, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Periyodik Muayeneleri İçin

 

SON TARİH 28 ŞUBAT CEZASI 2 BİN 101 TL

 

İl Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Müdürlüğünce beyannamesi verilmesi gerekli ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayeneleri hakkında duyuruda bulunuldu. İlgili vatandaşların 2 BİN 101 TL olan idari para cezasına maruz kalmamaları için zamanında müracaatlarını yapmaları gerektiği kaydedildi.”

 

 

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereğince ölçü ve tartı aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayenesinin yaptırılması zorunlu. İl Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Müdürlüğü beyannamesi verilmesi gerekli ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayeneleri hakkında duyuruda bulunuldu.

 

Elektrik, su ve doğalgaz sayaçları

 

Duyuruda şu bilgiler ve uyarılara yer verildi, “Ticari amaçla kullanılan ve 10 yıllık damga süresi dolmuş olan; elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarının işletmesinden sorumlu kurum/kuruluşların en geç 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak (ekinde muayene/damgalama ücreti ve yerinde giderinin yatırıldığını gösteren belge ile birlikte) Bartın İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne veya https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr internet sitesi üzerinden e-devlet yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Akaryakıt ve LPG sayacı

 

Ticari amaçla kullanılan ve 2 yıllık damga süresi dolmuş olan; akaryakıt ölçek ve sayacı, LPG sayacı, adblue sayacı, naklimetre, hassas kütle ölçüsü, 5 kg’dan yukarı kütle ölçüsü, demiryolu yük ve sarnıçlı vagon, aks kantarı, tartım kapasitesi 2000 kg’ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aleti, münhasır yönetmelikler kapsamına girmeyen tartı aleti (diğer) kullanıcılarının en geç 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe ile (ekinde muayene/damgalama ücreti ve yerinde muayene giderinin yatırıldığını gösteren belge ile birlikte) Bartın İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne veya https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr internet sitesi üzerinden e-devlet yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Tartı aletleri

 

Ticari amaçla kullanılan ve 2 yıllık damga süresi dolmuş olan; pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan III ve IV ‘üncü sınıf otomatik olmayan tartı aleti, tek parçalı ağaç metre, akıcı maddeler için hacim ölçüsü, kuru taneli maddeler için hacim ölçüsü, 5 kg ve altında olan hassas olmayan kütle ölçüsü, yay ve elektronik tertibatı bulunmayan ve tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan mekanik tartı aletlerinden; masa terazisi, asma terazi, tek kollu kantar, ibreli terazi kullanıcılarının en geç 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar bir dilekçe ile Bartın Belediyesi Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Ticari amaçla kullanılan ve 2 yıllık damga süresi dolmuş olan; otomatik tartı aleti, I ve H’inci sınıf otomatik olmayan tartı aleti, işyerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan III ve IV’üncü sınıf otomatik olmayan tartı aleti kullanıcılarının öncelikle Bartın ilinde bulunan Yetkili Muayene Servislerine, Bartın ilinde Yetkili Muayene Servisi bulunmaması halinde ise Bartın iline sınır komşu illerdeki Yetkili Muayene Servislerine en geç 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Taksimetre

 

Ticari amaçlı taksimetre cihazı kullanıcılarının cihazın en son muayene tarihini (gün/ay/yıl) baz alarak 2 yıl dolmadan önce Bartın ilindeki veya başka illerdeki yetkili muayene servislerine başvurarak periyodik muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir.

 

Takograf cihazı

 

Ticari amaçlı takograf cihazı kullanıcılarının cihazın en son muayene tarihini (gün/ay/yıl) baz alarak 2 yıl dolmadan önce yetkili muayene servisine başvurarak periyodik muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir.

 

Egzoz emisyon ölçüm cihazı

 

Ticari amaçla kullanılan ve 1 yıllık damga süresi dolmuş olan egzoz gazı emisyon ölçüm cihazı kullanıcılarının en geç 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar Yetkili Muayene Servislerine bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

İdari para cezası 2.101,00 TL

 

İlgili vatandaşlarımızın idari para cezasına (2018 yılı için 2.101,00 TL) maruz kalmamaları için zamanında müracaatlarını yapmaları hususu önemle duyurulur.”

 

 

Etiketler: tartı, ölçü, muayene, ceza, beyanname, bartın, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.29113
0.291622020-05-31 18:57:45