Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİLER

Bakanlık yetkililerinin katıldığı toplantıda...

Okunma: 4062

14.01.2017 16:34

sgk, bartın, tso, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ekrem öztekneci,
Facebook'ta Paylaş

 

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı  kapsamında Bartın’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları Bartın TSO yönetiminin ev sahipliğinde istişare toplantısı gerçekleştirerek sanayici, işveren ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüş, öneri ve şikayetlerini dinlediler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasından piyasayı hareketlendirme beklentisini dile getirmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı başlatmıştı. Program  kapsamında 81 ilde ziyaretler ve bilgilendirme toplantılarının gerçekleştirilmesi hedeflenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları geçtiğimiz gün aralarında Bartın’ın da bulunduğu Afyonkarahisar, Düzce, Bolu, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Erzurum ve Çankırı illeri olmak üzere toplam on ilde eşzamanlı ziyaretler gerçekleştirdiler.

 

Program kapsamında ilimize gelen bakanlık bürokratları Bartın TSO Yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Bartın TSO üyeleri, iş adamları, sanayici, işveren ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiler.

 

TSO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, Çalışma Genel Müdürü-Daire Başkanı Kamil Yeşilyaprak, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü - İSGÜM Kocaeli Bölge Müdürü Hüseyin Sezek, Sosyal Güvenlik Kurumu-Daire Başkanı Ahmet Yetim, İŞKUR-Daire Başkanı Abdüllatif Gökdere, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, İş-Kur İl Müdürü Adnan Arslan ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işverenler ve sanayiciler katıldı.

 

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık toplantıda yaptığı konuşmada bakanlık yetkililerinin ziyaretleri kapsamında asgari ücretli, emekli ve engellilerin yaşama koşullarının yerinden incelenmesi, çalışma hayatında milli seferberlik programı kapsamında ilde gerek çalışanların, gerek yatırımcıların ve işverenlerin çalışma hayatına ilişkin sorunların dinleneceğini ayrıca görüş ve önerilerin alınacağını söyledi.

 

Balık konuşmasının devamında, “Aklınıza gelen sorular ve sıkıntılar bu toplantıda dile getirilecektir. Bu konular Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına tutanak düzenlenerek iletilecek olup sorular, istekler ve şikayetler ilerleyen zamanlarda iyileştirmeler halinde karşımıza çıkacaktır.” Diye konuştu.

 

Daha sonra konuşan Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan’da amaçlarının hep beraber 2023 hedeflerine ulaşmak olduğunu belirtirken, “Ülkemizin birlik beraberliğine kast edenler olmaya çalıştı. Bu millet buna müsaade etmedi. Bu seferde uluslar arası güçler ülkemizi ekonomik anlamda kaosa sürüklemeye çalışıyor. Buna bu hükümet ve bu millet müsaade etmeyecek. Çalışma Bakanlığımız ‘Milli seferberliği başlatıyoruz’ diyerek çalışma hayatının sorunlarının çözülmesi için harekete geçmiştir. Bizde bu amaçla bugün buradayız.” Dedi.

 

Toplantı daha sonra bakanlık bürokratlarının yaptığı bilgilendirmelerin ardından katılımcıların soruları, şikayet ve önerileri alınarak devam etti.

 

Etiketler: sgk, bartın, tso, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ekrem öztekneci,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.31412
0.314522020-06-07 12:21:51