Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
STAJ SÜRELERİ EMEKLİLİKTEN SAYILACAK MI?

SGK konuya ilişkin açıklama yaptı...

Okunma: 2435

09.01.2018 17:00

staj, staj süresi, emeklilik, sgk, duyuru
Facebook'ta Paylaş

 

SGK tarafından Staj Sürelerinin Emeklilikten Sayılmamasına İlişkin Duyuru yayımlandı...

 

Duyuruda, "Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında “Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” ile staj ve öğrencilik sürelerinin emeklilikte geçerli sayılmasına yönelik düzenleme yapıldığı hususunda gerçeği yansıtmayan haberler yapıldığı görülmektedir.

 

Söz konusu Yönetmelik değişikliği;

 

Mesleki ve teknik ortaöğretim sırasında tamamlayıcı eğitim ya da alan eğitimi gören öğrencilerin “iş kazası ve meslek hastalığı” sigortası kapsamına alınmasını,

 

680 sayılı KHK ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlı hale getirilmesi ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin kurulmasını, içermekte olup, stajyer veya öğrencilerin sigortalılık başlangıcı ya da emeklilik yaşının hesaplanmasına yönelik herhangi bir değişiklik getirmemektedir.

 

Sigortalılık başlangıcı ya da emeklilik yaşının hesaplanması dahil sosyal güvenlik hakları ancak kanunla düzenlenebilecek haklardır.

 

Bu çerçevede, söz konusu haberlerin asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Etiketler: staj, staj süresi, emeklilik, sgk, duyuru
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.19664
0.197052020-01-24 08:31:08