Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SU KESİNTİSİNE DİKKAT

Başkan Yardımcısı Çetin arıza sebebini ve çalışmaları anlattı.

Okunma: 9862

27.10.2017 16:19

bartın, su kesintisi, bartın su hattı, bartın belediye başkan yardımcısı, hüseyin taner çetin, bartın haberleri, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın-Abdipaşa güzergahında devam eden yol ve baraj çalışmalarında su hattı zarar gördü. Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin zarar gören hattın onarımına başlandığını ve Bartın’ın yüksek kesimlerine 2-3 gün su verilemeyeceğini söyledi. Çetin arızanın yol doldurma çalışmasından kaynaklandığını da ifade ederken, “Suçlu aramıyoruz. Biz bu işi yapıp, Bartın’a su vermek istiyoruz.” dedi.

 

Bartın Abdipaşa güzergahında devam eden yol ve baraj çalışmalarında su hattı yine zarar gördü. Hattın onarım çalışmalarına başlanırken Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin kent merkezindeki yüksek kesimlere 2 ila 3 gün boyunca su verilemeyeceğini söyledi.

 

Bartın’ın yüzde 40’ına su veremeyeceğiz

 

Hatta ki arızanın yol yapım çalışmalarında dolgu yapılırken oluştuğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Çetin, “Devlet Su İşleri, Karayolları ve Belediye olarak birlikte arızanın bir an önce giderilmesi için ortaklaşa çalışıyoruz. Burada yol doldurma çalışması esnasında oluşan basınç nedeniyle borumuz patladı. Tabi yol yapılması gerekiyor, problem değil. Esas bizim problemimiz borulara ulaşmak. Şuan Devlet Su İşleri, Karayolları ve Belediye olarak birlikte ortaklaşa çalışıyoruz. Bizim tek korkumuz vatandaşımızı mağdur etmek. Bu akşam mı yoksa yarın mı biter bilemiyoruz. Bizim diğer hattımızdan gelen suyumuz, Bartın’ın yüzde 60’ını besliyor. Yurtlarımız var, tüketim fazla. Bartın’ın belki yüzde 40’ına su veremeyeceğiz. Yüksek kesimler olmak üzere özellikle Kırtepe, Aladağ, Ağdacı ve Esentepe’ye su vermeyeceğiz. Yani vatandaşlarımızdan 3 gün duyarlı olmalarını istiyorum.” dedi.

 

Suçlu aramıyoruz

 

Son günlerde su hatlarında oluşan arızaların baraj çalışmalarından kaynakladığını belirten Çetin, “Müttehitlerimiz çalışmak zorunda. Tabi bunu yaparken bizim ekiplerimizde başında. Fakat asbest borular en ufuk temasta kırılıyor. Suçlu aramıyoruz. Biz bu işi yapıp, Bartın’a su vermek istiyoruz. Allah izin verirse 10-15 gün içerisinde çelik borularımız hazır olacak. İnşallah bu kesintiler en aza inecektir.” ifadelerini kullandı. 

Etiketler: bartın, su kesintisi, bartın su hattı, bartın belediye başkan yardımcısı, hüseyin taner çetin, bartın haberleri, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16625
0.166642020-06-03 16:53:54