Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR...

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR.

Okunma: 335

06.02.2019 15:06

Facebook'ta Paylaş

Bartın'da bulunan Banka ATM lerinde banka kartı kopyalanması olayı ile ilgili olarak Bartın il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan koordineli çalışma neticesinde kart kopyalama olayının sadece Bartın ile sınırlı kalmadığı anlaşıldı.
 
Bartın, Karabük, Zonguldak, Bursa, Konya, Aksaray, Kayseri illerini de kapsayan örgütlü faaliyeti yürüten şebekenin yüzlerce vatandaşın kart bilgilerini kopyalandığı öğrenildi.

Bartın'da kopyalanan kart bilgileri ile vatandaşların hesaplarındaki paralarının İstanbul ilinden çekildiği tespit edildi.

Kart kopyalama olayını gerçekleştiren şüphelilerin D.K., F.B., S.Ç., Ö.K. ve R.B. isimli şahıslar olduklarının tespitini  ardından Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olarak şüphelilerin yakalanmasına yönelik Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İstanbul, Mardin ve Şırnak illerinde sabaha karşı eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.
 
Bartın'da ATM lerden kart kopyalama işlemini  gerçekleştiren ve tüm şüpheliler yakalandı.
 
Yakalanan şüphelilerden bazılarının ailesinin terör örgütü ile de bağlantısının olduğu ve şüphelilerden birinim Şırnak Silopi Habur Sınır kapısından Irak ülkesine geçeceği sırada yakalandığı belirtildi.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada birçok banka kartları ve bu kartlarda da vatandaşlara ait hesap bilgilerinin yüklü olduğu saptandı.

Şüphelilerin suçlamaları kabul etikleri belirtilirken ayrıca uyuşturucu madde imal ve ticaret, bilişim sistemlerini engelleme, bozma, verileri ele geçirme, 6136 Ateşli Silahlar Kanuna muhalefet, hırsızlık başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma, görevi yaptırmamak için direnme suçlarından kayıtlarının olduğu da saptandı.
 
Yakalanan şüphelilerin yakalanmamak için kendi geliştirdikleri uygulama programı üzerinden haberleşme sağladıkları ve kendi aralarında konuşurken bile kendi isimlerini söylemedikleri lakapları ile birbirlerine hitap ettikleri anlaşıldı.
 
Örgütün suç ağına genellikle dikkat çekilmemesi için sabıkası olmayan, paraya ihtiyacı olan kadınları düşürdükleri ve bu kadınlara çok düşük bir ücret vererek yanlarında kopyalama işine çıkartıp çalıştırdıkları saptandı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04944
0.049932019-09-23 10:43:00