Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SÜRÜCÜNÜN SERBEST BIRAKILMASI TEPKİLERE NEDEN OLDU!

Bartın’da polisevi kavşağında meydana gelen katliam gibi kazada 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralanmıştı.

Okunma: 301

06.02.2019 15:22

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da polisevi kavşağında meydana gelen katliam gibi kazada 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralanmıştı.
 
Kazada ağır şekilde yaralanan Mustafa Akkabak’ın yoğun bakımdaki hayat mücadelesi devam ederken Akkabak aile fertleri kazaya sebebiyet veren araç sürücüsünün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki gösterdi.
 
Bu resmen cinayet!
 
Yoğun bakımda tedavisi devam eden Mustafa Akkabak’ın ağabeyi Sedat Akkabak yaptığı açıklamada, “Savcılık tarafından mahkeme sevk edilen şahıs, sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Biz burada Türk adaletine güveniyoruz. Ondan hiçbir şüphemiz yok. Görüntülerde her şey görünüyor. Buna kaza demeye bin şahit lazım. Bu resmen cinayet. Kendi egolarını tatmin etmeye çalışan iki kişinin bence yolda şuursuzca hareket etmesiyle kaynaklanan bir olay. Şimdi burada ne yapılabilir? Sadece Türk adaletine güvenmek istiyoruz. Bu kişilerin de gerekli cezayı çekeceğinden hiçbir şüphemiz yok.” dedi.

Kardeşim yoğun bakımda

Yoğun bakımda yatan Mustafa Akkabak’ın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini ve durumunun her geçen gün iyiye gittiğini ifade eden ağabey Akkabak, “Burada yatan kardeşim şu anda yoğun bakımda. Her geçen gün durumu biraz daha iyiye gidiyor. Diğer arkadaşımız Yusuf Kaynak’ta Zonguldak Araştırma Hastanesinde tedavi görüyor. İki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra bugün durumu biraz daha iyiymiş. Aldığımız haberler o yönde. Asıl doğru kaynaklar bu şekilde.” diye konuştu.
Şüpheli bir araç daha var

Konuyla ilgilenen Savcının kendisiyle de görüştüğünü ifade eden Akkabak, “Savcılıkta olayı takip edecek. Şüpheli bir araç daha var. Görüntülerde iki tane araç görünüyor. Diğer aracı da tespit edip ikisinin de gerekli cezai işlemin uygulanacağını kendisi bizzat söyledi.” dedi.

Katliam gibi…

Baba Nihat Akkabak ise, “İki kişi yaşam mücadelesi verirken ve birde ölü varken bu şahsın gezmesini ben nefretle kınıyorum.  Başkada bir şey diyemiyorum. Görüntüleri de izledik. Benim çocuğumda saniyelik bile bir suç olsaydı her şey takdiri ilahi derdik. Burada hiçbir şey yok. Katliam gibi gelip orada duran yavrularımıza vurmuş.” şeklinde konuştu.

Aile bireyleri gibi Akkabak’ın arkadaşları da olayın sorumlularının cezalarını çekmesi gerektiğini ifade edip adalete güvendiklerini söylediler.
 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04099
0.041382019-09-23 10:28:52