Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TAMAMI 4,5 MİLYON TL'YE MAL OLACAK

İçerisinde voleybol, basketbol, tenis ve mini futbol sahası, buz pateni pisti, mini golf sahası, 500 m2 kafe, süs havuzu, dört adet çocuk oyun alanı, kondisyon aletleri, peyzaj alanı, dinlenme ve oturma alanları yer alacak.

Okunma: 4911

31.05.2017 13:58

bartın belediyesi, bartın belediye başkanı cemal akın, kaynarca spor kompleksi ve yaşam parkı, temel atma, bartın
Facebook'ta Paylaş

KAYNARCA SPOR KOMPLEKSİ VE YAŞAM PARKI’NIN TEMELİ ATILDI

 

Bartın Belediyesi tarafından ihale edilerek yapımına başlanan Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Bartın Belediyesi tarafından ihale edilen ve toplamda 4,5 milyon TL’ye mal olacak Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı’nın temel atma töreni Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Temel atma törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Belediye Başkan Vekili Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Madeni Eşya  ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, MHP Bartın İl Başkanı Ercümet Özçelik, Kadın Kolları Başkanı Nurhan Akmaz, Müteahhit Firma Yetkilisi Mehmet Bulut, Belediye çalışanları, Kaynarca Mahallesi sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Temeli atılarak yapımına başlanan Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı tamamlandığında içerisinde voleybol, basketbol, tenis ve mini futbol sahası, buz pateni pisti, mini golf sahası, 500 m2 kafe, süs havuzu, dört adet çocuk oyun alanı, kondisyon aletleri, peyzaj alanı, dinlenme ve oturma alanları yer alacak.

Başkan Akın: “4,5 milyon TL’ye mal olacak”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı’nın toplamda 4,5 milyon TL’ye mal olacağını kaydettiği konuşmasında; “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar gerçekten Bartın’da bugüne kadar yapılamayan, yapılamamış ne kadar nokta varsa el atmaya çalışıyoruz. Daha birkaç ay evveline kadar Gazhane Parkı için temel atma töreni yapmıştık. 7’inci ayın sonunda oranın açılışını yapacağız nasip olursa. Burayı da Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı olarak gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Burada 20 bin m2’lik bir alanımız var. Voleybol, basketbol, tenis sahası, buz pateni pisti, mini futbol sahası, mini golf sahası, 500 m2 kafesi, süs havuzu, bin m2 ve dört adet çocuk oyun alanı, kondisyon aletleri, 6 bin m2 peyzaj alanı, oturacak alanlar, bin civarında belki de daha fazla ağaçlandırılması gereken alanlarda ağaçlandırılacak. İnşallah bu alan gerçekten çok güzel bir alan olacak. KDV’si ile beraber 3 milyon 140 bin TL’ye burası ihale oldu. Yalnız 12 bin m2’lik alan böyle ihale oldu. 6 bin m2’lik alanı Bartın Belediyesi’nin Park Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü beraberce yapacaklar. Bununla beraberde ortalama 4,5 milyon TL’ye mal olacak bir yapı inşallah burada olacak. Bir yaşam merkezi meydana gelecek.” dedi.

 

“Parası olmayan hiçbir işe başlamıyoruz”

 

Başkan Akın konuşmasının devamında yapılan tüm işlerde borçlanmaya gidilmediğinin altını çizerek; “Biz yaptığımız hiçbir işte asla borçlanarak yapmaya çalışmıyoruz. Buraya da başlarken bütçemizde paramız var mı diye baktık. Bütçemizde para vardı ve bütçemizde parası olmayan hiçbir işe başlamıyoruz. Gazhane Parkı projesi yine bizim yapacağımız işlerle birlikte 3 milyon TL’yi geçen bir projeydi. Devam eden birçok projemiz var. Eski Belediye Binasında Kent Tarihi Müzesi devam ediyor. O da 3,5 milyon TL’lik bir proje ve onunda parası hazır. Hükümet Caddesi yeni baştan değişiyor. Çok kısa bir alan ama orada birçok çalışma yapılıyor. Altına alt yapıyı girdik. Kanalizasyon, su, yağmur suyu, kavşak suyu, elektrik hatları orada çok büyük bir sıkıntıydı. Bunların hepsini yaptık artık bir hafta on güne kadar yolumuz orada biter ve peşinden de orada güzelleştirme çalışmaları meydana gelecek.” dedi.

 

“Bartın Belediyesi Bartın’da 30 noktada çalışma yapıyor”

 

Başkan Akın konuşmasının devamında çalışmalarla ilgili bilgiler vererek; “Aladağ’da bir mesire alanı yapıyoruz 5 bin m2’lik. Yine oranın doğalgaz çalışması var, kaldırım çalışması var, yol çalışması var. Çayırlar’da kaldırım, yol ve doğalgaz çalışması şu anda devam ediyor. Yukarı Balamba’da yani karşı Balamba dediğimiz mevkide doğalgaz çalışması devam ediyor ardından yol- kaldırım çalışması başlayacak. Aşağı Cami Sokak dediğimiz Şadırvan’ın arkasında ki Halatçıyaması’na giden sokakta doğalgaz çalışması bitti ve yarın yol çalışmasına başlayacağız. Hendekyanı’nda bir üst geçit çalışması yapıyoruz, ihalesini yaptık. İnönü İlkokulu’nun karşısında maalesef yaralamalı ve ölümlü kazalar meydana geliyor. Orası da Eylül ayına kadar bitmiş olacak. Kavaklı Caddesi güzel bir cadde haline gelecek. O bölgede şu anda yol çalışması devam ediyor. Bartın Belediyesi Bartın’da 30 noktada çalışma yapıyor. 30 ayrı noktada Bartın Belediyesi bu çalışmaları yürütüyor. Bazıları ihale ettiğimiz müteahhit arkadaşlar tarafından yürütülüyor. Bazılarını biz kendimiz yapıyoruz. İnşallah bu hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

 

Başkan Akın’ın konuşmasının akabinde dualar eşliğinde kurban kesimi yapıldı. Daha sonra Başkan Akın ve törene katılan protokol üyeleri tarafından Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Parkı’na temel atıldı.

Etiketler: bartın belediyesi, bartın belediye başkanı cemal akın, kaynarca spor kompleksi ve yaşam parkı, temel atma, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.18496
0.18552019-09-20 21:09:19