Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TAMAMLANDIĞINDA YAKA SELİ OLMAYACAK

...

Okunma: 1803

03.08.2018 17:20

ak parti, turhan kalaycı, il başkanı, ak parti haberleri, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

 
‘Artık yaka seli yaşanmayacak’
 
AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Özkaya ile birlikte Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kayacık Deresi’nde gerçekleştirilen prefabrik menfez imalatı çalışmalarını yerinde inceledi. İşçilere kolaylıklar dileyen İl Başkanı Kalaycı, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
 
Bartın Şehir merkezinde taşkın tehlikesi bulunan tüm derelerin ıslah edildiğini belirten Kalaycı, vatandaşların olası taşkınlardan dolayı mağdur olmasını önlemek için başlatılan çalışmalar tamamlandığında yaka selinin yaşanmayacağını söyledi. 
 
Tüm dereler ıslah ediliyor 
 
Cumhuriyet ve Aladağ Mahallesi ile Çatmaca arasında yapılacak olan yağmur suyu menfez hattının büyük önem taşıdığını belirten Kalaycı, şu ifadeleri kullandı; “Devlet Su İşleri 23.Bölge Müdürlüğümüz tarafından Bartın Şehir merkezinde taşkın tehlikesi bulunan tüm dereler ıslah ediliyor. Çaydüzü Mahallesi Balamba dereleri, Tuna Mahallesi Hasandere, Cumhuriyet Mahallesi Kayacık deresi, Karaçay Mahallesi Uzünöz dereleri, Esentepe deresi, Kavallar Subalığı deresi, Gecen köyü derelerinde çalışma gerçekleştirdik. Son olarak da Aladağ Mahallesi’nden Cumhuriyet Mahallesine akan Emniyet Müdürlüğü’nün yanından geçen Kayacık deresinde ıslah çalışması gerçekleştirildi. Derenin devamına 12,5 ton ağırlığında 3’e 3 olan menfezler 800 metre boyunca döşendi. 40 metrelik bir kısım kaldı. Kısa sürede çalışmalar tamamlandığında Cumhuriyet ve Aladağ Mahallesi ile Çatmaca arasında yaşanan yaka seli artık yaşanmayacak. 
 
Bartın’a güzel bir hizmet yapılıyor
 
Bölge halkımız burada yıllardır bu sorunla karşı karşıya kalıyordu. Burada su baskını diye bir sorun artık teşkil etmeyecek. Bartın’a güzel bir hizmet yapılıyor. Bartın’ımız hizmetlerin en güzeline layık. İlimiz yeni sistemin nimetlerinden faydalanacaktır. İnşallah daha büyük hizmetleri Bartın’a kazandıracağız. Hükümetimizin Bartın’a gerçekleştirdiği önemli yatırımlar arasında bulunan dere ıslahları ile sel korkusu önleniyor. Yatırımlarımız bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek.
 
Biz Türk milletine ve liderimize güveniyoruz
 
Bilindiği gibi ülkemiz yeni bir sisteme geçti. Yeni sisteme geçiş sürecindeyiz. Bu geçiş sürecini de kısa zamanda atlatıp, hizmetlerimize devam edeceğiz. Türkiye bundan sonra hem bölgesinde hem de dünyada şahlanma dönemine girecek. Adından sık sık söz ettirecek. Türkiye sıradan bir ülke değil. Dolayısıyla inşallah ülkemizin geleceği parlak. Biz Türk milletine ve liderimize güveniyoruz. Yolumuza umutla ve emin adımlarla devam ediyoruz.”

Etiketler: ak parti, turhan kalaycı, il başkanı, ak parti haberleri, bartın haber, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07455
0.075042019-09-20 21:09:20