Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TARİHİ KONGREYE TANIKLIK ETTİLER

...

Okunma: 3190

22.05.2017 19:13

ak parti kongre, ak parti bartın
Facebook'ta Paylaş

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden AK Parti Genel Başkanı olduğu AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne Bartın’dan da partili çok sayıda isim katılarak tarihi kongreye tanıklık ettiler.

 

AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi Ankara'da yapıldı. Kongrede tek aday olarak yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 414 oyla 3 yıl sonra yeniden genel başkan olarak seçildi.

 

Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav’ın yanı sıra AK Parti Eski İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, AK Parti 25. dönem  Bartın Milletvekili Adayı Mustafa Yelkenci, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, il yönetiminde yer alan Yusuf Ziya Aldatmaz, Turhan Kalaycı, Murat Yıldırım, Mustafa Zengin, Ramazan Taş, Muzaffer Yelkenci, Sercan Durası, Feride Özkardaş, Dilek Acar, Zeliha Aksoy Kaya, Sabri Açıkgöz, Hüseyin Demirci, Göksel Candan, İsmail Toksöz, Dinçer Çavuşoğlu, Halil Kökoğlu, Uğur Yılmaz, Ali Eyüpustaoğlu ve Kerem Aydın gibi birçok isim katıldı.

 

Kongrenin gerçekleştiği salonun etrafında Bartınlı vatandaşların açtıkları Bartınspor atkıları ve "Bartın yanında" yazılı afişlerde dikkat çekti.

 

Erdoğan da kongrede oy kullandı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Arena'ya birlikte geldi. Önce dışarıda bekleyen kalabalığa hitap ettiler, ardından salona giriş yaptılar. Erdoğan'ın salona girişi sırasında "15 Temmuz Demokrasi Marşı" çalındı.

 

Yöresel kıyafetli çocuklar tarafından karşılanan Erdoğan daha sonra eşi, Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile salondaki platform üzerinden izleyicilere beyaz ve kırmızı karanfiller dağıttı. Bu sırada Erdoğan'ın seslendirdiği "Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda" şiiri okundu. Kurucu genel başkan olan Cumhurbaşkanı Erdoğan da kongrede oy kullandı. 

 

 

Kongre salonunda kürsünün iki tarafına Atatürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın resimleri ile Türk ve AK Parti bayrakları asıldı. ​Tribünlerdeki büyük pankartlarda ise 'Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek', 'Millet, Bayrak, Vatan, Devlet', 'Sağlam İrade, Güçlü Türkiye', 'Millete Efendilik İçin Değil, Millete Hizmet İçin Varız', 'Değişimin Lideri Milletin Partisi', 'Hep Birlikte Yeni Hedeflere', 'Kutlu Dava Güçlü Türkiye' pankartları açıldı.

 

Kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın A takımı belli oldu. 50 kişiden oluşan Merkez Karar Yönetim Kurulu’na 19 yeni isim girerken, 19 isim de liste dışı kaldı.

 

Erdoğan'dan teşekkür ve kararlılık mesajı

 

Kongrenin ardından teşekkür konuşması yapan Erdoğan, "Şahsımı bir kez daha genel başkanlık görevine layık gördüğünüz için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu kongre yeni bir başlangıçtır. Hizmetlerde yeni bir döneme giriyoruz. Yeni ve çok daha büyük reformları hayata geçireceğiz. Bundan sonraki dönem icraatta da sıçrama dönemi olacak. 2019 yılına kadar milletimizin talebi olan reformları süretla hayata geçirmekte kararlıyız. 2019'a kadar büyüme ve istihdam rakamlarını hızla yukarıya doğru çıkartacağız." Dedi.

Etiketler: ak parti kongre, ak parti bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09914
0.099492020-05-31 12:05:30