Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TARIM ÜRÜNLERİNDE SİGORTANIN ÖNEMİ ANLATILDI

...

Okunma: 3508

16.01.2017 19:02

tarım, sigorta, tarım ürünleri sigorta, tarsim, abdulsetter bayram,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile TARSİM (Tarım Sigortaları) Ankara Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Tarım Sigortaları ve önemi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya 75 çiftçi katılım gösterirken İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, TARSİM Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Hanifi Can, Bartın Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Gül, Şube ve İlçe Müdürleri ile Teknik Personellerde toplantıda hazır bulundu.

 

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müdürü Abdulsetter Bayram, tarım ürünlerinin sigortalanmalarının önemine dikkat çekerek; "İlimizde sel ve aşırı kardan dolayı tarım ürünlerimizde zararlar meydana gelmektedir. Çiftçilerimizin bu afetlerden dolayı meydana gelen zararları, ürünlerini sigortalamadıkları için karşılanamamaktadır. Bu nedenle çiftçilerimizin ürünlerini sigortalama bedelinin %50'sinin devlet tarafından karşılandığı TARSİM'e sigortalamaları oluşabilecek zararların ve mağduriyetlerin karşılanması açısından önem arz etmektedir.

 

Bu amaçla ürün sigortalamaları ve TARSİM 2017 Yılı Uygulamaları hakkında çiftçilerimize bilgi verilmek üzere TARSİM Ankara Bölge müdürlüğü ile bir toplantı tertip ettik. Ben bilgilendirme yapmak üzere toplantıya katılan TARSİM Anakara Bölge Müdürü Yardımcısı Hanifi Can Beye, çiftçilerimize ve teknik personelimize teşekkür ediyor, toplantının verimli ve faydalı geçmesini temenni ediyorum" dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından TARSİM Ankara Bölge Müdürü Yardımcısı Hanifi Can tarafından TARSİM'in tanımı, işleyişi, çalışma alanları ve TARSİM 2017 Yılı Uygulamaları bilgilerini içeren bir sunum gerçekleştirildi. Toplantı çiftçilerin merak ettiği hususların cevaplanmasının ardından sona erdi. 

Etiketler: tarım, sigorta, tarım ürünleri sigorta, tarsim, abdulsetter bayram,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12998
0.130332020-01-26 18:01:44