Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TATİL ZİLİ ÇALDI ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 2771

09.06.2017 18:58

bartın, karne, karne töreni, vali nusret dirim
Facebook'ta Paylaş

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılı sona ererken Bartın’da 162 okulda eğitim gören 30 bin 967 öğrenci karne sevinci yaşadı.

 

 

Yurt genelinde milyonlarca öğrenci karne sevinci yaşarken Bartın’da da 162 okulda eğitim-öğretim gören toplam 30 bin 967 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başlangıç yaptılar.

 

Bartın’da her yıl protokol üyelerinin katılımıyla farklı bir okulda gerçekleşen karne dağıtım töreni bu yıl Fatih İlk ve Ortaokulu’nda düzenlendi. Törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Karne dağıtım töreninin gerçekleştiği sınıflarda öğrenciler kadar öğrenci velilerinin de heyecan içinde oldukları gözlendi.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim karne dağıtımı öncesinde Yıldız Kızlarda Türkiye beşincisi olan Fatih Ortaokulu kız basketbol takımını tebrik etti. Sporcuları tek tek tebrik eden ve ödüllerini takdim eden  Vali Dirim daha sonra beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte öğrencilere karnelerini verdi.

 

Vali Dirim: “Okullarımızı en güzel şekilde hazırlayacağız”

 

Vali Dirim 2016-2017 eğitim-öğretim yılıyla ilgili de değerlendirmesinde yaz tatilinde okulların alt yapıyla ilgili eksiklerinin gözden geçirileceğine de vurgu yaparak, “Başarıyla tamamlanan eğitim-öğretim yılının son günündeyiz. Bugün 31 bine yakın öğrencimize karnelerini veriyoruz. Sizin de fark ettiğiniz gibi öğrencilerimizin sevinçleri gözlerinden okunuyor. Öğrencilerimizin okulun eğitim gündeminden kopmadan hazırlık kitaplarını çalışarak yaz tatilini geçirmesini diliyoruz. Bizlerde yaz tatili sürecince okullarımızın bakım ve onarımı gerçekleştireceğiz. Okullarımızın alt yapıyla ilgili bir eksikliği varsa onları gözden geçireceğiz. 2017-2017 eğitim-öğretim yılına okullarımızı en güzel şekilde hazırlayacağız” dedi.

 

“Velilerimiz çocuklarıyla birlikte karne sevincini paylaşıyorlar”

 

Velilerin de heyecan içerisinde olduklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Vali Dirim, “Velilerimiz de büyük bir heyecan içerisinde çocuklarıyla birlikte karne sevincini paylaşıyorlar. Onlara da okullarımıza verdiği destek için teşekkür ediyorum. Her zaman okul aile birliğimizin ve okul yönetimimizin yanında oluyorlar. Varsa bir ihtiyaç okullarımızı destekliyorlar” dedi.

 

Kitlesel bir başarı artışı söz konusu

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında Bartın’da 34 öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt vererek büyük bir başarıya imza attıklarına da değinen Vali Dirim, “TEOG’ta bu yıl geçen yıllara oranla çok daha iyi bir başarı elde ettik. 34 öğrencimiz soruların tamamını doğru yaptı. Bu öğrencilerimizi geçenlerde Valiliğimizde yaptığımız bir törenle ödüllendirdik. Türkiye genelinde soruların kolay olduğuna dair yorumlar da yapılıyor. Ama şu bir gerçek ki TEOG’ta aslında öğrencilerimizin soru yapma kapasitelerinde artış var. Bu da eğitim sisteminin gün geçtikçe gerçekçi hale geldiğini ve Milli Eğitim Bakanlığının materyallerinden öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde faydalandığını görüyoruz. Kitlesel bir başarı artışı söz konusu. Soru yapma oranları bütün öğrencilerimiz için artıyor. Türkiye genelinde de bir artış var. Bu iyi bir gidişat. Önümüzdeki yıllarda da Bakanlığımız bu sistemi güçlendirerek devam edecektir. Aslında TEOG’u bir kabus olmaktan çıkardık diyebiliriz. TEOG artık öğrencilerin bir kabusu değil. Diğer sınavlar gibi belirleyiciliği olan bir sınav.” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü Demir: “Önceliğimiz nitelikli insan gücü”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir ise taşımalı eğitimin yapıldığı Bartın’da sorunsuz bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerini ifade ettiği konuşmasında, okulların kapanmasıyla birlikte bakım ve onarım çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

 

Bartın’ın bu yıl TEOG’da elde ettiği başarının da kendilerini gururlandırdığını söyleyen Demir, “2016-2017 eğitim öğretim yılını tamamladığımız bugün, tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum. Eğitim; insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Ülkelerin gücü iyi eğitime sahip nitelikli insan gücünden gelir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu inancımızla nitelikli bir eğitim için çabalıyor, önceliğimizi nitelikli insan gücünün yetişmesi olarak belirliyoruz.” dedi.

 

“Omuz omuza yürüyeceğiz”

 

Konuşmasında gayretlerinden dolayı öğretmenlere teşekkür eden Demir, “Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Millî kültürümüzü yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için çıktığımız bu yolda tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Karne başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır”

 

Velilere de seslenen Demir, “Evlatlarımızı çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı,  millî ve manevi değerlerine sahip, sağlam ve güçlü bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyor, öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüyoruz. Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için son derece önemlidir. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karne sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesidir ve başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Unutmayınız ki karneleri öğrencilerimizin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir. Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyerek başarılarını arttıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

“Çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz”

 

Son olarak öğrencilere hitap eden Demir, “Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hâkim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.” diye konuştu.

Etiketler: bartın, karne, karne töreni, vali nusret dirim
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.25557
0.256182019-07-22 13:51:52