Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TATLI DİLLİ KAYNANA MUSKASI YAZMIŞ

...

Okunma: 3143

14.08.2018 17:00

Facebook'ta Paylaş

Bartın'da, muska yazdığını iddia ederek vatandaşları dolandıran sahte hoca suçüstü yakalandı.

 

Bartın’da muska olduğunu iddia ettiği kağıt parçalarını vatandaşların duygularını istismar ederek satan R.K'.’yı izlemeye alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri zanlıyı son işinde kıskıvrak yakaladı.

 

D.Ü. kadına muskayı verdiği sırada söz altına alınan zanlı emniyetteki işlemlerinin arından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.

 

Zanlının son mağduru D.Ü’ye kaynanasının tatlı dilli olması için 2 tane muska yazdığı öğrenildi.

 

Ekiplerce ele geçirilen muskalarda, Arapça yazıların yanı sıra Türkçe olarak 'Üç gün suyu içilecek ve hergün her gün bal ve reçele sürülerek yiyin' şeklinde yazıların olduğu görüldü.

 

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, vatandaşların zaman zaman sıkıntıları olduğunda bu tarz arayışların içine girdiğini söyledi.

 

Sihirin, 7 büyük günahın arasında olduğunu anlatan Gündüz, şöyle devam etti: "Sihir yok demek doğru değil, çünkü Kur'an da da atıf yapılıyor. Allah, 'Felak ve Nas' sürelerinde bu tür şeyler yaşandığında Allah'a sığınmamızı istiyor bizden. Yapılan bu büyüler çok büyük günahlar arasında inanların da büyük günah işlediği hadislerde geçiyor. Sihir diye bir şey var. Sihirin dışında birde böyle gelecekten haber veren, rızkın bollaşmasını temin eden hastalıklara şifa olduğunu iddia eden bir kısım insanlar var. Bunların hiçbir hikmeti yok. Bunların temelinde menfaat var para var insanların bu tür şeylere itibar etmemelerini önemsiyorum. Dini anlamda zayıf olan imanları zayıf olanları hedef alıyorlar. İmanı sağlam olanlar böyle bir şeye itibar etmiyorlar. Sıkıntılı vatandaşlar yardımını Allah'tan istesinler, bir kulun diğer bir kula bu konuda yardımı olamaz."

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06855
0.068952020-02-28 08:44:06