Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TEOG'A DAMGA VURDULAR

Bartın'ın gururu oldular...

Okunma: 11742

05.06.2017 17:11

teog bartın, bartın teog, teog türkiye birincileri, teog türkiye ikincileri, bartın merkez imam hatip ortaokulu, zeynep özçelik, sümeyra şengün,
Facebook'ta Paylaş

Binlerce öğrencinin aylardır heyecanla beklediği 2017 TEOG sınav sonuçları geçtiğimiz gün açıklanmıştı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye’de dereceye giren öğrencilerde belli oldu.

 

2. dönem merkezi ortak sınavlarına yurt genelinde 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılmıştı.

 

2. dönem TEOG sınavlarında Bartın Merkez İmam Hatip Ortaokulu yine büyük bir başarıya imza attı.

 

1’inci dönem TEOG sınavında Türkiye 1’inciliği elde eden Bartın Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Selin Zeynep Özçelik ve Sümeyra Şengül 2’nci dönem TEOG sınavında da Türkiye 1’inciliği elde ederek Bartın’ın gururu oldular.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim, TEOG 1’inci dönem sınavındaki başarılarını 2’nci dönemde de tekrar ederek adeta başarılarını taçlandıran Selin Zeynep Özçelik ve Sümeyra Şengül’ü geçtiğimiz aylarda makamında kabul etmiş ve her iki öğrenciyi de başarılarından dolayı kutlayarak ödüllendirmişti.

 

Bartın Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Selin Zeynep Özçelik ve Sümeyra Şengül’ün yanı sıra 4 öğrencide Türkiye 2’ncisi oldu.

 

Ayşe Beyza Altıntaş, Kardelen Neva Arslan, Neziha Meryem Çetinkaya ve Faruk Şekerci TEOG’da elde ettikleri başarı ile Türkiye 2’ncisi olup Bartın Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Bartın’ın gururu oldular.

Etiketler: teog bartın, bartın teog, teog türkiye birincileri, teog türkiye ikincileri, bartın merkez imam hatip ortaokulu, zeynep özçelik, sümeyra şengün,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09033
0.09082019-09-23 09:59:36