Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TEPKİLERİN ODAĞINDAKİ AK PARTİLİ İSİM...

...

Okunma: 8114

04.05.2018 14:50

seçim, 24 haziran, ak parti, aday adayları, temayül, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

 

24 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti Bartın Milletvekili Adayı olabilmek için 18 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bu isimler için gerçekleşecek temayül yoklamasında aday adayları arasında yer alan Yasemin Dora Kurtkaya’nın Kadın Kolları Başkanlığından istifa etmemesi huzursuzluk doğurmaya devam ediyor.

 

24 Haziran’da gerçekleşecek erken seçimler öncesinde AK Parti'de 24 Nisan tarihinde başlayan milletvekili aday adaylığı müracaatları 2 Mayıs Çarşamba günü itibarıyla sona erdi. MKYK'nin aldığı karar gereği başvuru aidatı olarak erkek aday adaylar 6 bin lira, kadın ve genç aday adaylar 3 bin lira, engelli adaylar ise bin lira başvuru ücreti ödedi.

 

Bartın’dan AK Parti milletvekili adayı olabilmek için toplam 18 isim aday adaylığı müracaatında bulundu. 18 ismin içerisinde 3 dönem kuralına takılıp takılmayacağı merak edilen Milletvekili Yılmaz Tunç’ta yer aldı. Milletvekili Yılmaz Tunç’un aday adaylığı parti içerisindeki tüm dengeleri değiştirdi. Siyaset kulislerinde, Milletvekili Tunç’un 3 dönem kuralına takılması durumunda diğer aday adayları içerisinden 4 ismin ön plana çıktığı konuşuluyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önceki tarihlerde seçimlere yönelik “halka sırtı dönük değil, halka yüzü dönük olan, heyecanı, enerjisi olan kadrolarla bu seçimlerden başarıyla çıkabiliriz”açıklamalarının ardından kamuoyunda Bartın’ın tüm sorunlarını bilen, yerli ve halkla iç içe isimlerin AK Parti’den aday gösterilmesi bekleniyor.

 

Bu beklentiler ışığında yarın gerçekleşecek temayül yoklaması öncesinde AK Parti aday adaylarından 22. Dönem Milletvekili Asım Kulak, İl Genel Meclis Başkanlığı ve İl Başkanlığı yapan Av. Hüseyin Manav, AK Parti’de uzun yıllar İl Başkan Yardımcılığı ve çeşitli kademelerde görev alan ayrıca en genç milletvekili aday adayı unvanına sahip Murat Yıldırım ile daha önce AK Parti Bartın 2’inci sıra milletvekili adayı olan iş adamı Mustafa Yelkenci’nin diğer aday adaylarına nazaran ön plana çıktıkları belirtiliyor.

 

Yerli adaylara destek

 

Bartın’da yaşayan, Bartın halkı ile her zaman iç içe olan isimlerin dışında kamuoyunda isimleri dahi bilinmeyen ve 24 haziran seçimleri için milletvekili aday adayı olan isimlere ise kamuoyunda tepki var. AK Parti içinden ve partiye gönül veren birçok isim gibi vatandaşlarda 15 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin yerli ve halkın sorunlarıyla dertlenebilecek isimleri aday adayı göstermesini istiyor. Sadece seçim döneminde Bartın’a gelen ve aday adayı olarak siyaset arenasında boy gösteren isimlerin aday gösterilmesi durumunda partinin oy kaybı yaşayacağını düşünen seçmenlerde var.

 

Tepkilerin odağında ki isim Kurtkaya

 

Aday adayı zenginliği ile ön plana çıkan AK Parti’de Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ederek Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Yasemin Dora Kurtkaya’nın Kadın Kolları Başkanlığından istifa etmemesi ise parti içinde huzursuzluk nedeni olmaya devam ediyor. Diğer aday adayları eşitlik ilkesine aykırı olduğu gerekçesi ile Milletvekili Aday Adayı Kurtkaya’nın Kadın Kolları Başkanlığından da istifa etmesini bekliyordu. Fakat Kurtkaya’nın temayül yoklamaları öncesinde Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmeye devam etmesinin temayül yoklamalarını ciddi şekilde etkileyeceği düşüncesini taşıyan diğer milletvekili aday adayları parti Kurtkaya’nın istifa etmesini beklemişlerdi.

 

Kurtkaya’nın bugünde Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmemesi durumunda temayül yoklamasına girecek aday adayları dezavantajlı bir konumda yoklamaya gidecekler.

 

Bartın’da AK Parti Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunan isimler ise şu şekilde; Yılmaz Tunç, M. Asım Kulak, Hüseyin Manav, Murat Yıldırım, Mustafa Yelkenci, Muhammet Köse, Ahmet Bensiz, Emin Özkan, Yaşar Arslan, Musa Gürüz, Nurzen Çağdaş, Fahri Ustaoğlu, Ahmet Adıyaman, Aydın Ulukaya, Müjdat Gür, Mehmet Yılmaz, Ali Özer, Yasemin Dora Kurtkaya.

 

Etiketler: seçim, 24 haziran, ak parti, aday adayları, temayül, bartın tv, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05336
0.05382020-02-25 12:00:37