Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
THK, KURBAN DERİSİ TOPLAYACAK

...

Okunma: 2922

10.08.2019 12:55

Facebook'ta Paylaş

Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şubesi, bu yıl da kurban derisi toplayacak. Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladıklarımı söyleyen THK Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, “Bu zamana kadar bizden yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımızdan bu sene de aynı desteği bekliyoruz” dedi.

 

Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, Kurban Bayramı'nda deri toplamak için hazırlıklarını tamamladıklarını ve bayrama hazır olduklarını söyledi. Vatandaşların makbuz karşılığında derilerini THK görevlilerine teslim edebileceğini söyleyen Aktaş,  "THK Bartın Şubesi olarak bu hizmeti, her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı istek ve heyecanla yapacağız. Kurban Bayramının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle vatandaşlarımız, THK'ya verilen her deriyi tuzlarsa milli serveti de korumuş olur. Deriler tuzlanırsa çürümez ve bozulmaz" dedi.

 

Türk Hava Kurumu'nun şimdiye kadar topladığı kurban derileri, fitre ve zekatlarla, binlerce genci ücretsiz havacılık eğitimiyle buluşturduklarının altını çizen Aktaş, “Türk halkının 1925 yılından beri desteğini esirgemediği Türk Hava Kurumu, ülke havacılığının gelişmesi için kurban derisi toplamaya devam etmektedir. Yapılan destekler sayesinde Türkiye'deki pek çok ilki gerçekleştirdik. Ambulans helikopter alarak halkın sağlık hizmetine sunduk. Bu helikopterler Türkiye'nin her tarafında görev yapıyor” dedi.

 

Ambulans helikopter ve uçakların en zor zamanlarda halkın sağlık imdadına yetiştiğini söyleyen Aktaş, “Türk Hava Kurumu son olarak Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ni kurdu. Türkiye'nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi. Türkiye'nin havacılıktaki eksiklerini görerek bunları kapatmaya çalışan bir anlayışa ve kararlılığa sahip. Türk Hava Kurumu'nun kuruluş amacı da. havacılığı tanıtmak ve sevdirmek, havacı bir gençlik yetiştirmek, Türkiye'nin havacılıktaki önünü açmak ve Türkiye'de havacılıkta personel, araç gereç, ne gerekiyorsa bunları temin ederek Türkiye Cumhuriyeti'nin hizmetine sunmak.  Bu yüzden Kurban Bayramı boyunca desteklerinizi bekliyor, bu vesileyle de Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum" diye konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0079
0.009332021-09-25 16:08:44