Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TIP BAYRAMINDA MESAJ: “ŞİDDET VE BASKIYA HAYIR”

...

Okunma: 2653

14.03.2017 18:26

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da 14 Mart Tıp Bayramı sağlık çalışanları tarafından kutlanırken Bartın Tabipler Odası Başkanı Dr. Burçin Şanlı, “Tüm sağlık sektörü çalışanlarına yönelik maddi manevi her türlü şiddet ve baskıya hayır diyoruz.” Dedi.

 

Tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramını törenle kutladı. Bartın Tabipler Odası, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu ve sağlıkçıların çözüm bekleyen sorunlarına değinildi.

 

Bartın Tabipler Odası Başkanı Dr. Burçin Şanlı 14 Mart’ın sağlık çalışanlarının 1919'da işgale karşı direnişinin temsili olarak kutlanmakta olduğunu ifade ederken Türkiye’deki sağlık topluluğunun ciddi, ivedilik ve akılcı yaklaşımlarla çözülmeyi bekleyen sorunları olduğunu söyledi.

 

Dr. Şanlı açıklamasında hekimler olarak mesleklerinin yanı sıra taşımakla yükümlü oldukları aydın kimlikleriyle tüm sorunların toplumsal uzlaşı ile aşılmasında görevli olduklarını belirtip, “Bu bağlamca şifa veren ele vefa anlayışında beşti fakültedeki öğrencisinden profesörüne kadar tüm hekimler olmak üzere temizlik görevlisinden hemşiresine, ambulans şoföründen güvenlik görevlisine, tüm sağlık sektörü çalışanlarına yönelik maddi manevi her türlü şiddet ve baskıya hayır diyoruz. 14 Mart Tıp Bayramınızı bir kez daha kutluyor, tüm ülkemin hekimleri olarak gelecekte daha mutlu ve umut dolu Tıp Bayramları geçirmeme diliyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Bartın Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hürol Aksu’da 14 Mart’ın sağlık çalışanları için önemli bir gün ve hafta olduğunu belirttiği konuşmasında, “Sağlık çalışanları zor şartlar altında çalışıyorlar. Kendilerinden ve ailelerinden fedakarlık gösterip bu hizmeti yürütmeye çalışıyorlar. Bu hizmeti daha iyi yere getirmek için daha fazla çalışmak gerekiyor. Tüm bu konuda çalışan değerli yöneticilere çalışmalarında başarılar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarının gününü kutluyorum.” Dedi.

 

Kokteylde kutlama pastası

 

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde düzenlenen kokteyle Bartın Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Çalışma İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Adnan Arslan, Bartın Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İbrahim Tümer, Bartın Sağlık İl Müdürlüğü personeli, Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği personeli ile Genel Sekreterliğe bağlı hastanelerdeki sağlık personeli ve hekimler katıldı. Kokteylde kutlama pastasını Vali Yardımcısı Kalender ve Rektör Ramazan Kaplan sağlık personeliyle birlikte kesti. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.22426
0.224642020-07-13 05:22:34