Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TOKİ İHALESİ İPTAL OLDU

...

Okunma: 9942

03.09.2018 19:35

toki, toki konutları, bartın, bartın toki, toki konutu, bartın toki, ihale iptal edildi, ihale iptal oldu, toki konutları açıklama, toki haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

TOKİ'nin Bartın Merkez'deki Dallıca Köyü'nde emekliler için inşa edeceği 423 konutun ihalesi geçtiğimiz 26 Haziran'da gerçekleştirilmişti. İhalenin ardından değerlendirme sürecinin tamamlanması ve akabinde konutların inşaatına başlanması bekleniyordu. Edinilen son bilgilere göre söz konusu ihale iptal edildi.

 

26 Haziran tarihinde ihalesi yapılan Bartın’ın Merkez ilçesi Dallıca Köyü’nde inşa edilecek 423 TOKİ konutunun inşaatına yakında başlanması beklenirken kötü haber geldi.

 

Bartın’da yapılması planlanan TOKİ projesi 42'si 1+1, 298'i 2+1 ve 83'ü 3+1 olmak üzere toplamda 423 konutla birlikte 1 adet ticaret merkezi, 1 adet cami ve 16 derslikli İ.Ö.O. inşaatlarını kapsıyordu.

 

Projede altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alırken 26 Haziran’da gerçekleşen ihalenin ardından İhale Değerlendirme Süreci başlatılmıştı.

 

Bartın’da binlerce kişinin ev umudu olan TOKİ ihalesinin iptal olması kentte üzüntü ile karşılandı.

 

Bartın TOKİ projesi toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, 4734 sayılı kanunun “temel ilkeler” başlıklı 5’inci maddesinde yer alan “ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması” ilkesi gereğince Kamu İhale Kanununun, “Bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali” başlıklı 39’uncu maddesi uyarınca iptal edildi.

 

Bartın’da yapılacak 423 TOKİ konutu için tekrardan ihale yapılıp yapılmayacağı, yapılması durumunda tarihin ne olacağı ise belirsizlik içinde.

 

Etiketler: toki, toki konutları, bartın, bartın toki, toki konutu, bartın toki, ihale iptal edildi, ihale iptal oldu, toki konutları açıklama, toki haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0533
0.053792020-01-24 09:15:21