Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TOKİ KONUTLARI İÇİN ÇED GEREKLİ DEĞİL KARARI

...

Okunma: 2820

06.08.2018 17:24

toki, toki konutları, bartın, çed, rapor, bartın toki, toki konutu, bartın toki, yılmaz tunç, milletvekili, açıklama, toki açıklama, toki konutları açıklama, toki haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da inşa edilecek TOKİ konutları için Bartın Valiliğince “ÇED gerekli değildir” kararı verildi.

 

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü resmi internet sayfasında yer alan duyuruya göre ilimizde yapılacak olan TOKİ konutlarına ilişkin Bakanlığa sunulan dosyanın incelendiği, ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince inşaatlar, altyapı ve çevre düzenlemesi işi projesine Bartın Valiliğince “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildi.

 

Duyuruda; Bartın ili MERKEZ, ilçesi Dallıca Mahallesi mevkiindeki T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılması planlanan 423 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi, 1 Adet Camii ve 1 Adet 16 Derslikli İ.Ö.O. İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı incelenmiş ve değerlendirilmiştir. ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince 423 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi, 1 Adet Camii ve 1 Adet 16 Derslikli İ.Ö.O. İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Projesine Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.” denildi.

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 26 Haziran tarihinde ihalesi yapılan Bartın’ın Merkez ilçesi Dallıca Köyü’nde inşa edilecek 423 konutun inşaatına yakın süreçte başlanacak. Konutların 42’si 1+1, 298’i 2+1 ve 83’ü 3+1 planında inşa edilecek. Konutların yükseklikleri zemin üzerine 3 kat şeklinde planlandı. Konutlar Bartın yöresel mimarisine uygun konseptte inşa edilecek. TOKİ konutlarıyla birlikte yapılan ihale kapsamında 16 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi de yapılacak.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç geçtiğimiz günlerde TOKİ konutlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bartın’ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak. Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle hayata geçirilecek mahallede konseptli yerleşim alanı; okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katan yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: toki, toki konutları, bartın, çed, rapor, bartın toki, toki konutu, bartın toki, yılmaz tunç, milletvekili, açıklama, toki açıklama, toki konutları açıklama, toki haberleri, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05739
0.057872019-09-20 21:13:38