Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TOKİ KÖPRÜSÜNDE TOP DSİ’DE Mİ?

...

Okunma: 8202

18.05.2017 17:32

bartın devlet su işleri, dsi, bartın belediyesi, bartın toki, toki köprüsü, bartın toki köprüsü
Facebook'ta Paylaş

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde basın mensuplarına belediye hizmetleri ve projeleri hakkında bilgiler vermek üzere basın toplantısı düzenleyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Irmak Islah Projesi ve TOKİ Köprüsü konusunda sorulara da yanıt verdi.

 

Başkan Akın doğal sitle ilgili planların Çevre Müdürlüğüne teslim edildiğini söylerken Çevre Müdürlüğünün de söz konusu planları Bakanlığa göndereceğini belirtti.

 

Doğal Sit konusunda Bartın Belediyesi’nin yapması gerekeni yaptığını da sözlerine ekleyen Başkan Akın, Toki Köprüsünün ise DSİ tarafından yapılacağını söyledi.

 

Başkan Akın TOKİ köprüsüne yönelik olarak, “TOKİ Köprüsü gerek bakanlığın, gerekse valiliğimizin söylediği gibi Devlet Su İşleri tarafından yapılacak. Projesi yapıldı biliyorsunuz. İnşallah gerçekleşir diye düşünüyorum. Yani sıkıntılı bir iş yok. İşler rayında gidiyor kanun anlamında.” ifadelerini kullandı.

 

Bugüne kadar doğal sit yapılamaması hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Akın, “Bugüne kadar doğal sit yapılamamasının sebebi ırmak ıslah projesi vardı. Irmak ıslah projesinin gerçekleşmesi gerekiyordu. Oda şu anda gerçekleşti. Başka bir sıkıntı olmazsa gerçekleşir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 

Başkan Akın, TOKİ Köprüsünün hangi kurum tarafından yapılacağı sorusuna ise DSİ yanıtını verirken TOKİ Köprüsünün yapılabilmesi için yollarla ilgili kamulaştırma sıkıntısı olup olmadığına dair soruya da “Hiçbir sıkıntı yok.” şeklinde cevap verdi.

 

Başkan Akın’ın bu açıklamaları yapmasının ardından gözler DSİ’ye çevrildi.

DSİ yetkililerinin TOKİ Köprüsü’nün yapılabilmesi için Bartın Belediyesi tarafından yapılması gereken çalışmaların henüz tamamlanmadığı yönünde görüş aktardığı aldığımız bilgiler arasında.

 

TOKİ Köprüsü konusunda takipçiliğini sürdüren BTV Haber Merkezi bu defa DSİ’den kamuoyunun aydınlatılması adına yanıt bekliyor.

Etiketler: bartın devlet su işleri, dsi, bartın belediyesi, bartın toki, toki köprüsü, bartın toki köprüsü
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09394
0.094372019-09-23 10:23:01