Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TRAFİK YOĞUNLUĞUNDA 5. SIRADAYIZ...

Saadet Partisi Bartın Belediye Bakan Adayı Emin Titiz, Bartın‘ın sorunlarını çözecek ve Bartın’ı gelecek yıllara hazırlayacak projelerini anlatmaya devam ediyor.

Okunma: 408

28.03.2019 10:33

Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın Belediye Bakan Adayı Emin Titiz, Bartın‘ın sorunlarını çözecek ve Bartın’ı gelecek yıllara hazırlayacak projelerini anlatmaya devam ediyor.

 

Özellikle trafik problemi konusuna dikkat çeken Emin Titiz, bu problemin çözümü için iki adet köprü ve bir de katlı otopark projelendirdiklerini söyleyerek şu sözlere yer verdi:

 

İÇERİSİNDEN NEHİR GEÇEN BU KENTİ KÖPRÜLERLE DONATACAĞIZ

 

“Trafik yoğunluğu yaşayan iller sıralamasında Bartın 5. sırada bulunuyor.  Giderek çileli hale gelen bu problemin çözümü konusunda maalesef yıllardır bir adım atılmış değildir. Ne mevcut belediye yönetimi ne de 17 yıldır iktidarda bulunanlar köklü bir çözüm ortaya koyamamıştır. Ve bu problemin çözümü bir takım siyasi didişmelere kurban edilmiştir.

 

Biz diyoruz ki, içerisinden nehir geçen bir kentte yaşıyoruz. Üzülerek ifade ediyorum ki Bartın, yıllar önce yapılmış birkaç köprüye mahkum edilmiştir. Trafik probleminin ana sebebi de budur. Bizim, içerisinden nehir geçen bu kenti köprülerle donatmamız gerekir.

 

İşte biz, projelendirdiğimiz iki köprü ile bunun ilk adımlarını atacağız. Biri Kemerköprü’ye, diğeri Orduyeri köprüsüne alternatif olacak köprülerimizle merkez trafiğindeki sıkışıklığı ortadan kaldıracak ve akışkanlığı sağlayacağız.”

 

BARTIN’A KATLI OTOPARK KAZANDIRACAĞIZ

 

“Aynı zamanda Bartın’a kazandıracağımız katlı otopark ile yollarımızın tam kapasite ile kullanılmasını sağlayacağız. Katlı otoparkımızın kapasitesi yüksek olacak ve aynı zamanda ekonomik olacak. Dijital takip sistemi sayesinde ilk yarım saat ücretsiz, takip eden süre için de ekonomik ücretlendirme ile tüm sürücülerimizin otopark kullanma alışkanlığını özendireceğiz.”

 

TOPLU TAŞIMA

 

Kentleşmenin en büyük gerekliliği olan toplu taşıma ile alakalı Bartın’ın yılardır bir gelişme kaydedemediğini söyleyen Titiz, toplu taşıma hamlelerini sıraladı:

 

“Öncelikle araç, güzergah ve sefer sayılarımızı artıracağız. 12 kişilik ring minibüslerle araç filomuzu çeşitlendirileceğiz. Yeni taksi dolmuş hatları açacağız. Bu hamlelerimizle toplu taşımayı daha hızlı, daha konforlu ve daha yaygın hale getireceğiz.”

 

BİSİKLET YOLLARI

 

“Kaldırımlarda bulunan ve yaya akışını çileli hale getiren dubaları kaldırılıp şehrin dört bir yanını bisiklet yolları ile donatacağız.”

 

ÇEVREYOLU

 

“Bartın’ın alana yayılması için önemli bir yer teşkil eden ve imarla belirlenmiş olan çevreyoluna bir an evvel başlayacağız, alt yapı hizmetleri ile birlikte ivedilikle bitireceğiz.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11258
0.113152019-09-23 11:56:09