Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TSO SEÇİMLERİNDE NELER YAŞANDI?

...

Okunma: 6799

07.04.2018 20:07

tso, seçim, bartın, bartın tso, organ seçimi, başkan seçimi, bartın haber, ticaret ve sanayi odası, bartın haberleri, tso haberleri, tso seçim haberi, halil balık, cihat çakır, mehmet kemik, bartın tv, bartın televizyonu, hüseyin akmaz, ismail toksöz, muz
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın TSO binasında gerçekleşen meslek komitesi seçimleri sonuçlandı. 25 meclis üyesinin de belli olduğu seçimler büyük heyecana sahne oldu. 11 meslek komitesinde yapılan seçimlerin genel tablosuna bakıldığında gülen taraf Mevcut Başkan Halil Balık ve desteğini aldığı gruplar oldu.

 

Kazananlar arasında Halil Balık’ı destekleyen grupların çoğunlukta olması Balık’a bir dönem daha Başkanlık ışığı yaktı. 25 meclis üyesi arasından Oda Başkanı ve Oda Meclis Başkanı önümüzdeki hafta yapılacak seçimlerle belli olacak.

 

İddialı isimler şok yaşadı

 

Seçimlerin iddialı isimleri arasında yer ve başkan adaylıkları dahi konuşulan İsmail Toksöz ve Muzaffer Yelkenci’nin rakipleri karşısında seçimleri kaybetmesi ise sürprizler arasında yer aldı.

 

Akmazlar silindi

 

Hüseyin Akmaz aday olduğu dokuzuncu grupta rakiplerinden fark yiyerek seçimi kaybetti. Erhan Akmaz’da aday olduğu dördüncü grupta farklı mağlubiyet alınca Akmazlar ailesi ve şirketleri adına TSO rüyası sona erdi.

 

840 üye oy kullandı

 

1700 üyesi bulunan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda  Cumartesi günü sabah 09:00’da başlayan oy kullanma işlemleri akşam 17:00’a kadar devam etti. 1185 seçme ve seçilme hakkına sahip olan üyeler arasından kesin olmayan sonuçlara göre 840 oda üyesi oy kullandı.

 

Meclis üyeleri seçildi

 

Seçimlerde birinci grupta 2 kişi, ikinci grupta 3 kişi, üçüncü grupta 2 kişi, dördüncü grupta 3 kişi, beşinci grupta 2 kişi, altıncı grupta 2 kişi, yedinci grupta 2 kişi, sekizinci grupta 2 kişi, dokuzuncu grupta 2 kişi, onuncu grupta 2 kişi, on birinci grupta 3 kişi olmak üzere toplam 25 meclis üyesi seçildi.

 

Geniş güvenlik tedbirleri alındı

 

TSO organ seçimleri için bina içinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Binaya girişlerde tüm adaylar ve üyeler üst aramasına tabi tutuldu. Binaya silahlı girişe izin verilmedi. Her katta görevlendirilen resmi ve sivil polis memurları seçimler sonuçlanıp bina boşalıncaya kadar görev yerlerinden ayrılmadılar.

 

Gözler 13 Nisan’da

 

Organ seçimlerinin geneline bakıldığında büyük bir başarıyla seçimden çıkan Halil Balık’ın yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 25 kişiden oluşan meclis üyeleri 13 Nisan Cuma günü kendi aralarında yapacakları seçimle önce Meclis Başkanını ardından Oda Yönetim Kurulu Başkanını seçecek.

 

Eski Başkanlardan Balık’a destek

 

TSO organ seçimlerinin sonuçlanmasının ardından Başkan Halil Balık ve seçimi kazanan meclis üyelerinin büyük çoğunluğu TSO Başkanı Halil Balık’ın odasında bir araya geldi. Burada eski TSO Başkanları Mehmet Kemik ve Cihat Çakır birer konuşma yaparak Başkan Balık ve ekibine destek mesajı verdiler.

 

Etiketler: tso, seçim, bartın, bartın tso, organ seçimi, başkan seçimi, bartın haber, ticaret ve sanayi odası, bartın haberleri, tso haberleri, tso seçim haberi, halil balık, cihat çakır, mehmet kemik, bartın tv, bartın televizyonu, hüseyin akmaz, ismail toksöz, muz
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.03965
1.040272020-05-30 06:07:41