Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TSO’DAN DEV PROJE İÇİN BÜYÜK HAMLE

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda üst düzey yapılan toplantıda Bartın tarihinin en büyük projesi ele alındı.

Okunma: 11698

11.11.2016 19:30

Bartın Irmağı Islah ve Rekreasyon Projesi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, Bartın Belediyesi, Cemal Akın, Halil Balık, Bartın DSİ Şube Müdürü Sançar Biçer, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış,
Facebook'ta Paylaş

 

TSO yönetimi yaklaşık 360 milyon TL + KDV tutarında ki Bartın Irmağı Islah ve Rekreasyon Projesi için proje paydaşlarını bir araya getirdi.

 

Toplantının ana gündeminde ihalenin bir an önce yapılmasının gerekliliği, ihalenin gerçekleşmemesi durumunda ise 2016 yılı ödeneğinde proje için ayrılan 17 milyon TL’nin geri gidecek olması gibi konular yer aldı.

 

Bartın TSO Başkanı Halil Balık Başkanlığında TSO binasında yapılan toplantıya Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Bartın DSİ Şube Müdürü Sançar Biçer ve TSO Yönetim Kurulu üyeleri ile paydaş kurumların ilgili birim müdürleri katıldı.

 

TSO Başkanı Halil Balık’ın projenin Bartın için eşi benzeri bulunmayacak derecede önemli olduğunu kaydederken aynı zamanda tarihi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

 

Bartın Irmağı Islah ve Rekreasyon Projesi fırsatının elden kaçırılmaması gerekliliğine vurgu yapan Balık, projenin hızlı bir şekilde yatırıma dönüşmesi gerektiğini ifade etti.

 

Balık, projeyle beraber yapımları devam eden barajların da tamamlanmasıyla Bartın’da sel korkusunun tamamen ortadan kalkacağını ve Bartın Irmağı Islah- Rekraasyon Projesinin de tamamlanmasıyla Bartın Irmağı’nda turizm patlaması yaşanacağını söyledi.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın ise toplantıda Bartın Belediyesi olarak şu an için projeyi destekleyebilecek güçlerinin olmadığını belirtti.

 

Projenin hayata geçirilebilmesi için Bartın Belediyesi tarafından belediye sınırları içinde ırmak kenarlarında ki arazilerin istimlak çalışmasının yapılması gerekiyor.

 

Bunun içinde belediye olarak yeterli bütçe ayıramayacaklarını kaydeden Başkan Akın projenin bölünerek öncelikle Belediye Sınırları dışındaki 8 kilometrelik bölgede projeye başlanması yönünde görüş bildirdi.

 

DSİ ve Özel İdare Yetkilileri ise Bakanlığın projeyi bölmeye sıcak bakmadığını belirttiler.

 

Projeye bölünerek başlanılması durumunda Bartın Belediyesi sınırları içinde kalan kısmının ilerleyen yıllarda da tamamlanamama durumu olduğunu kaydeden yetkililer böylesi bir fırsatı tekrar ele geçiremeyeceklerini bu nedenle projenin bir bütün halinde başlanması gerektiğini vurguladılar. Bunun içinde Belediye sınırları içinde kalan bölgelerde Bartın Belediyesi’nce Mevzi İmar Planı yapılıp istimlak çalışmalarının yapılması gerektiğini kaydeden yetkililer bir an önce proje startının verilmesinin büyük önem taşıdınığını söylediler. 

 

Bartın için hayati önem taşıyan proje fırsatının kaçırılmaması için Ticaret Odasının başta Bartın Belediyesi olmak üzere projenin içinde yer alacak tüm kurum ve kuruluşlarla toplantılarına önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

 

Bartın Irmağı Islah ve Rekraasyon projesinin ihalesi gerçekleştirilmezse DSİ’de söz konusu proje için ilk etapta ayrılmış olan 17 milyon TL’lik ödeneğin geri gitmesi ayrıca projenin de tamamen iptal olma tehlikesi söz konusu.

 

Etiketler: Bartın Irmağı Islah ve Rekreasyon Projesi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, Bartın Belediyesi, Cemal Akın, Halil Balık, Bartın DSİ Şube Müdürü Sançar Biçer, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.5456
2.545912020-07-13 04:51:32