Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TUNÇ BELEDİYENİN BORÇ TABLOSUNU AÇIKLADI

...

Okunma: 5110

21.12.2017 16:27

bartın belediyesi, borç, belediye borcu, bartın belediye borç, yılmaz tunç, 191 milyon
Facebook'ta Paylaş

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BARTIN BELEDİYESİ’NE GENEL BÜTÇEDEN 9 YILDA 191 MİLYON LİRA ÖDENEK AKTARDIKLARINI AÇIKLADI

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediyesi’ne genel bütçeden son 9 yılda tahakkuk ettirilen payın 191 milyon 371 bin 678 lira olduğunu belirterek, her ay 2,5 milyon lira ödeneğin genel bütçe vergi gelirlerinden aktarıldığını söyledi.

 

Bartın Belediyesi’ne 9 yılda 191 milyon lira

 

Milletvekili Tunç, Bartın Belediye’sine genel bütçeden tahakkuk ettirilen 191 milyon liranın 37 milyon lirası 9 yıl boyunca İller Bankasına olan borcu nedeniyle kesintiye uğradığını, 154 milyon liranın ise belediyeye havale edildiğini söyledi.

 

Bartın Belediyesi’nin borcu 9 yılda 52 milyon liradan 62 milyon liraya yükseldi

 

Bartın Belediye’sinin 2009 yılında toplam borcunun 52 milyon lira olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bu borcun 2017 yılı itibariyle 62 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

 

Belediye’nin diğer gelirleri

 

Milletvekili Tunç, Genel Bütçeden gönderilen payın dışında belediyenin Kanunlarla gösterilen belediye vergi, resim, harç ve katılma payları, Genel ve özel bütçeli idarelerden yapılan ödemeler, Taşınır ve taşınmaz malların kira, satış ve başka suretle değerlendirilmesinden elde edilen gelirler, Belediye meclisi tarafından belirlenen tarifelere göre tahsil edilen su vs hizmet karşılığı ödenen ücretler, Faiz ve ceza gelirleri, Bağışlar, liman işletme gelirleri, Her türlü girişim, iştirak ve faaliyetler karşılığı sağlanan gelirlerin de önemli bir rakam oluşturduğunu söyledi.

 

AK Parti hükümetinin Bartın Kent Merkezi için önemli yatırımları

 

Milletvekili Tunç, Doğalgaz çalışmaları, kent merkezindeki cadde ve sokaklarda elektrik şebekelerinin yer altına alınması, Bartın Atık su arıtma tesisleri, İnkumu atıksu arıtma tesisleri ve derin deniz deşarjı, İnkumu su şebekesi, Esentepe su deposu, İl merkezindeki dere ıslahları başta olmak üzere şehrin alt yapısı ve çevre yatırımları ile ilgili olarak ta hükümet olarak önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Milletvekili Tunç, Kirazlıköprü Barajından geçen 8 kilometrelik içme suyu isale hattının yenilenmesi ve Bartın İl Özel İdaresi ile hastane kavşağı arasındaki su isale hatlarının yenilenmesini de Karayolu çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Etiketler: bartın belediyesi, borç, belediye borcu, bartın belediye borç, yılmaz tunç, 191 milyon
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.13264
0.133022020-05-28 21:13:33