Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Tunç Kurucaşile'de incelemelerde bulundu

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç incelemelerde bulundu.

Okunma: 111

20.04.2022 14:10

Facebook'ta Paylaş

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberindeki heyet ile birlikte Kurucaşile İlçesinde yapılan çalışmaları inceledi. 

Islah çalışmalarını tamamlanan Ova Tekkeönü Deresi Taşkın Koruma tesislerinde incelemelerde bulunan Milletvekili Tunç, “Tekkeönü köyümüz artık daha güvenli. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Rabbim ülkemizi ve memleketimizi afetlerden korusun.” İfadelerinde bulundu.

 

“Köylüleri sel riskinden koruduk”

Kurucaşile Çayaltı köyü ve Aydoğmuş Köyü’nü de ziyaret eden Milletvekili Tunç sel nedeniyle yıkılan köprülerin yerine yapılan yeni köprülerde de incelemelerde bulunarak köy sakinleriyle de sohbet etti. 

Tunç, yaşanan sel afeti sonra Kurucaşile ilçemize bağlı köylerimizde yıkılan köprülerimizin yerine yenisini inşa ettiklerini, taşkın koruma çalışmalarıyla da köylerimizi sel riskinden koruduklarını kaydetti. 

Tunç, taşkın ıslah sekilerini inceledi

Tunç, Kurucaşile ve Tekkeönü Sel Kontrol Projesi kapsamında inşa edilen 10 adet taşkın ıslah sekilerinde de incelemelerde bulunarak, “Taşkın ıslah sekileri Kurucaşile ilçe merkezi ve Tekkeönü merkezden geçen ana dereleri besleyen yan dereler üzerinde inşa edilerek orman içindeki rüsubatın ani taşkınlarda dereler üzerindeki köprülere ulaşmasını engelleyerek sel hasarlarının en aza indirgenmesini sağlayacak. İnşasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 


 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01107
0.013642022-05-19 20:37:01