Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TUNÇ VE YALÇINKAYA BAŞARI DİLEDİLER

...

Okunma: 3357

08.06.2017 17:10

yılmaz tunç, rıza yalçınkaya, lys, bartın milletvekili
Facebook'ta Paylaş

 

MİLLETVEKİLİ TUNÇ LYS' YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran tarihlerinde yurt genelinde yapılacak olan LYS sınavlarına girecek öğrencilere başarılar diledi.

 

Yıl Boyunca harcanan emeklerin karşılığının alınacağı ana gelindiğini belirten Milletvekili Tunç "Öğrencilerimiz bir yıldır bu sınavlar için çalışıyor ter döküyor, umarım bütün öğrencilerimiz çalışmalarının karşılığını fazlasıyla alarak başta Milletimize ve Bartın'ımıza faydalı bireyler olma yolunda bir adım daha atarlar. LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize en kalbi duygularımla başarılar diliyor, kendilerine yıl boyunca çalışmalarında yardımcı olan öğretmenlerini, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne ve babalarını da kutluyor ve teşekkür ediyorum." dedi.

 

YALÇINKAYA LYS’YE GİRECEK GENÇLERE BAŞARI DİLEDİ

 

Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, hafta sonunda Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecek gençlere başarı diledi, karne heyecanı yaşayan öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

 

“HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN”

 

CHP Milletvekili Yalçınkaya, yayınladığı mesajında bu hafta sonu ve gelecek hafta sonunda gerçekleştirilecek LYS’ye girecek gençlere başarılar diledi. Yalçınkaya mesajında “Lisans Yerleştirme Sınavı’na girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Büyük emek ve azim ile çalışarak geleceklerine yön verecek olan mesleklerinin seçiminde, arzu ettikleri üniversiteyi kazanmalarını ve başarılı birer birey olarak ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmalarını yürekten temenni ediyorum” dedi. Mesajında öğretmen ve öğrenci velilerini unutmayan Yalçınkaya, “Ülkemizin yarınları olan gençlerimizi yetiştiren, onlardan desteklerini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize ve kıymetli ailelerine teşekkür ediyor saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

 

KARNE MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

 

Rıza Yalçınkaya, 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yayınladığı mesajında da “Geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın umudu öğrencilerimiz, bugün çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alacaklar. Bütün öğrencilerimizi göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı kutluyor karnedeki notları ne olursa olsun umutlarını, cesaretlerini, daha çok çalıştıkları takdirde başarılı olacaklarına dair inançlarını her zaman diri tutmalarını diliyorum” dedi.

 

Karnenin, öğrencilerin zayıf ve güçlü yönlerini analiz etmesine ve eğer varsa eksikliklerini fark etmesine ve bir dahaki dönem için tedbirler almasına olanak sağlayan bir araç olduğuna dikkat çeken Yalçınkaya, karnenin öğrencilerin kişiliğini ya da zeka düzeyini ortaya koyan bir gösterge olmadığını vurguladı. Yalçınkaya, mesajında ailelerin, öğrencilere bu bilinçle yaklaşacağına inandığını belirtti.

 

HEDEF ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞLIK YOLU

 

Yalçınkaya, mesajında “Hedefimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı, topluma ve ülkesine karşı sorumluluklarını bilen, her zaman adaletten yana ve özgür düşünen, dürüst gençler yetiştirmek olmalıdır. Daha bilimsel, daha akılcı ve daha çağdaş bir eğitim sistemini hak eden öğrencilerimiz için yaz tatilinin yeni başarılara adım atabilmeleri için bir vesile olmasını diliyor; Cumhuriyetimizin ışığı olan çocuklarımıza emek veren kıymetli öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Etiketler: yılmaz tunç, rıza yalçınkaya, lys, bartın milletvekili
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04886
0.049292019-09-23 10:41:26