Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRK HAVA KURUMU 93 YAŞINDA

...

Okunma: 2185

16.02.2018 17:27

thk, türk hava, kurumu, 93, kuruluş, bartın, sabri aktaş, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Kuruluşunun 93’üncü yıldönümünü kutlayan Türk Hava Kurumu’nun Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş 5 yıl gibi kısa bir sürede kurumun 300 binin üzerinde gence havacılık eğitimi verdiğini kaydederken, “Milli Bütçeden doğrudan pay almayan kurumumuz, halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkânlarını zorlamaktadır.” dedi.


Kuruluşunun 93’üncü yıldönümünü kutlayan Türk Hava Kurumu’nun Bartın Şubesi kutlama etkinliği kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı törende konuşan Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş kurumun büyük başarılara imza atmaya devam ettiğini söylerken havacılık eğitimi vermek içinde imkanlarını zorladığını belirtti.

 

Hakkımız ve gururumuzdur

 

Aktaş açıklamasında Türk Hava Kurumu’nun kuruluşundan bu yana önemli başarılara imza attığını ifade ederek, “93’üncü yıl sevincimizi, bizimle paylaştığınız için Türk Hava Kurumu camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyetin ilk çeyrek yüzyılında Atatürk’ün önderliğinde ve Halkımızın olağanüstü desteğiyle çıktığımız zorlu yolda Türk Hava Kurumu olarak bir çok başarıya imza attık. 93 yıllık bu güzide Cumhuriyet Kurumunun Bartın Şube Başkanı olmaktan büyük onur duyuyorum. Bugün Türk havacılığı; askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, Türk Hava Kurumunun katkılarını anımsatmak, hakkımız ve gururumuzdur. Bu vesileyle Türk Hava Kurumu ve Türk Havacılığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, emeği geçenleri saygıyla anıyorum.” dedi.

 

Türk Havacılığına ivme kazandırdık

 

Kurumun Milli Bütçeden doğrudan pay almadığına da vurgu yapan Aktaş, “Kurum olarak ülkemizde havacılık alanında nitelikli işgücü yoktur, diyerek bu sorunu kabullenmedik. Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay üniversitesini 2011 yılında hayata geçirdik ve son olarak geçen hafta içinde İzmir Ulaştırma Fakültemizi de hizmete açtık böylelikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi 4 Fakülte 3 Enstitü ve 2 Meslek yüksekokulu ile Ülkemiz Havacılığına önemli bir ivme kazandırdı. 5 yıl gibi kısa bir sürede Kurumumuz 300 binin üzerinde gencimize havacılık eğitimi verdi. Milli Bütçeden doğrudan pay almayan Kurumumuz, Halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkânlarını zorlamaktadır.” diye konuştu.

 

Ateş savaşçılarımız

 

Yangın söndürme alanının dışında ambulans helikopter faaliyetlerinin de bulunduğunu açıklayan Aktaş,” THK, Havadan Yangın Söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal kurumdur. Havadan yangın söndürme kabiliyetimiz her geçen gün daha da güçleniyor! Ülkemiz ormanlarını yangınlardan korumak için canları pahasına görev yapan ateş savaşçılarımız, orman ve su işleri bakanlığımızın emrinde görevlerine devam ediyor. Ancak bu önemli faaliyetlerimiz sadece yangın söndürme hizmetimizle sınırlı kalmadı ülkemize ve halkımıza hizmet vermek için ambulans helikopter faaliyetimizi Sağlık Bakanlığımız sayesinde başlatmış bulunduğumuzu siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak istiyorum. Helikopterlerimiz ile ülkemiz insanlarına Sağlık Bakanlığımız yönetiminde şifa dağıtmaya devam etmekteyiz ve bunu yapmaktan da büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

 

Aldığımızı halkımızla paylaşıyoruz

 

Aktaş açıklamasının son bölümünde helikopter bakımlarının yanı sıra Airbus gibi yolcu uçaklarının bakım faaliyetlerinin başlatılması için büyük yol kat ettiklerini söyleyerek, “Biz Türk Hava Kurumu olarak, Atatürk’ün dediği gibi İstikbali göklerde aramaya devam ediyoruz. Bu nedenle son bir yıllık dönem içinde diğer bir önemli projeye imza attık ve helikopterlerimizin bakımlarına ilave olarak da Airbus gibi yolcu uçaklarının bakım faaliyetlerinin başlatılması için büyük yol kat ettik. Bir ülkede uçak üretimi kadar önemli olan diğer bir konu da üretilen uçakların bakımının yapılabilmesidir. Türk Hava Kurumu olarak bu hizmeti sektörümüze vermekten büyük gurur duyacağız. Hiç şüpheniz olmasın ki biz ne gelir elde edersek tekrar halkımızın hizmetinde kullanıyoruz. Halktan aldığımızı halkımızla paylaşıyoruz. Özellikle her yıl binlerce gencimize ücretsiz olarak verdiğimiz havacılık eğitimleri ile THK Üniversitemizde burslu olarak okuyan öğrencilerimiz sayesinde Türk Hava Kurumu; halkımıza, devletimize, milletimize, kısacası kendisini izleyen herkese büyük gurur ve onur yaşatmaktadır. Bu güzel günü şereflendiren konuklarımıza tekrardan hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum ve diyorum ki bu yılda Türk Hava Kurumu’nu izlemeye devam ediniz.” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler: thk, türk hava, kurumu, 93, kuruluş, bartın, sabri aktaş, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07405
0.074432020-05-25 20:37:44