Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR...

İSTANBUL VE ANKARA'DAN SONRA MİLLİ TAKIMA EN ÇOK SPORCU VEREN İL BARTIN...

Okunma: 7899

12.04.2017 19:20

hulisi elmas, kadir sabri oğuzhan, fatma gönen, afrana berra özgül, buse kuş, arda birtane, emirhan arslan, vahit demirci, eylül elmas, fethi dondurmacı, yusuf selim akın,
Facebook'ta Paylaş

02-06 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya da yapılan Budokaido-Kyokushin/Ashihara (Vuruşlu Karate) Türkiye Şampiyonasına katılan Bartınlı sporcular iki Türkiye Şampiyonluğu, beş Türkiye ikinciliği, üç Türkiye üçüncülüğü elde ederek toplamda 10 madalya ile büyük bir başarı kazandılar.    

 

Dünyanın en sert stili olarak kabul edilen Budokaido-Kyokushin ve Ashihara sistemlerinde Bartınlı sporcular madalya kürsüsüne çıktılar.

          

Toplamda 7 sporcunun final maçına çıkarak şampiyonluk mücadelesi verdikleri kortlarda, büyük şehirlerin sporcularına karşı üstün performanslarıyla mücadele ederek başarı üstüne başarı kazanan “Yeşil Bartın, Yolcu Spor, Elmasoğlu Spor, Toki Evleri Spor ve Yavuz Aslan Spor Kulüpleri” nin sporcuları Bartın’ı başarıyla temsil ettiler.

 

AKIN VE DONDURMACI ŞAMPİYON

 

Final mücadelesinde Fethi DONDURMACI ve Yusuf Selim AKIN yaptıkları çetin mücadeleler sonucunda Türkiye Şampiyonu olarak birincilik kürsüsüne çıktılar ve altın madalyalarını aldılar.

 

 İlimizin Milli sporcusu olarak Dünya ikincilikleri ve birçok Türkiye Şampiyonlukları bulunan Eylül ELMAS ilk maçta ayak tarak kemiğinin kırılmasına rağmen üst üste 4 rakibini yenerek Finale kadar yükseldi. Final müsabakasında da maç boyunca üstün durumda olan Elmas hakemin verdiği üst üste 3 ceza puanı ile mağlup ilan edildi.  Elmas ikincilik kürsüsüne çıkarak gümüş madalyada kaldı.

 

Büyükler kategorisinde mücadele eden sporcumuz Vahit DEMİRCİ 4 rakibini de yenerek finale adını yazdırdı final müsabakasında yarım puan ile galibiyeti kaçırdı ve Türkiye ikincisi oldu.

 

Buse KUŞ, Arda BİRTANE ve Emirhan ARSLAN birbirinden zorlu rakiplerini yenerek finale kadar yükseldiler ve rakipleri karşısında üstün mücadele etmelerine rağmen ceza puanları ile şampiyonluğu kaçırarak Türkiye ikincisi oldular.

 

Kadir Sabri OĞUZHAN, Fatma GÖNEN ve Afrana Berra ÖZGÜL ise Türkiye üçüncülüğü kürsüsüne çıkarak bronz madalya elde ettiler.

 

İl takımı antrenörü Hulisi Elmas yaptığı açıklamada “ Sporcularımız Türkiye'nin dikkatini çekmeyi başardılar. İlk gün yapılan elemelerde 13 maçın tamamını kazanan sporcularımız büyük şehirlerin korkulu rüyası oldu. İkinci, üçüncü ve dördüncü günlerde kazandıkları maçlardan sonra Federasyon teknik kurulu ve yönetim kurulu üyeleri bizlere hayranlıklarını ifade ettiler ve takdirlerini sundular” dedi.

 

7 SPORCUMUZ MİLLİ TAKIMDA

 

03-06 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak olan AVRASYA Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Milli Takım aday kadrosuna Türkiye 1. si ve 2. si olan sporcularımız davet edildiler. Başarılı performans sergileyen ve 3. lük derecesi elde eden sporcular arasından da sporcularımızın davet edilme ihtimali var.

 

Şu an için Bartın, İstanbul ve Ankara dan sonra Milli takıma en çok sporcu veren il konumunda. 

 

Sporcularımızın bu büyük başarısı Bartın spor kamuoyunda sevinçle karşılandı. 

Etiketler: hulisi elmas, kadir sabri oğuzhan, fatma gönen, afrana berra özgül, buse kuş, arda birtane, emirhan arslan, vahit demirci, eylül elmas, fethi dondurmacı, yusuf selim akın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.18578
0.186292019-07-24 10:08:45