Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNE OTURDU

Ailelerin iddiaları canlı yayını izleyenleri şoke etti... Program sunucusu dahi bu kadarını beklemiyordu...

Okunma: 87676

14.09.2017 17:46

bartın, kadın doğum, mağdur, aileler, doğum, valilik, açıklama, dr osman açıkgöz, dr özgür volkan akbulut, zahide yetiş, şhow tv, program, canlı yayın, bartın kamu hastaneler birliği, bartın kadın doğum, bartın kadın doğum hastanesi

BARTIN DOĞUM SKANDALLARI İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ

Bartın, Dr. ihmalleri nedeniyle bebeklerinin sakat doğduğu iddiasında bulunan ailelerin katıldığı programla Türkiye gündemine oturdu. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut canlı yayına katılan anne babaların hedef odağında yer aldı. ŞHOW TV’de yayınlanan programa canlı olarak katılan anne babaların yanı sıra canlı telefon bağlantıları ve sosyal medya mesajlarıyla şikayet yağdı.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sakat doğum ve ölüm haberlerine yönelik olarak yapılan haberler geçtiğimiz aylarda Hürriyet, Milliyet, Akşam, Takvim, Vatan ve Cumhuriyet gibi ulusal yayım yapan gazetelerde geniş yer bulmuştu.

 Gazetelerin yanı sıra ulusal haber sitelerinin manşetlerinde de yer alan haberlerin ardından Bartın Valiliğince açıklama yapılmış ve o açıklamada “İddialar Sağlık Bakanlığı, Valiliğimiz ve Adli Makamlarca hassasiyetle takip edilmekte olup olaylar ile ilgili olarak yapılan inceleme ve soruşturmalarda; somut suç unsuruna rastlanmadığı, adli, idari, disiplin ve mali yönden herhangi bir işlem tesis edilmesine gerek görülmediği anlaşılmıştır.” ifadeleri kullanılmıştı.

Aynı hastanede son 4 yılda çeşitli ihmaller sonucu 1 bebeğin öldüğü, 7 bebeğin de sakat kaldığı ileri sürülürken doğumların da doktor gözetiminde olmadan ebe ve temizlikçiler tarafından yaptırdığı iddia edilmişti.

Uzun süredir gündemden uzak kalan iddialar ŞHOW TV’de canlı olarak ekranlara gelen Zahide Yetiş’le programında yeniden alevlendi.

Zahide Yetiş tarafından sunumu gerçekleşen programa Bartın’dan çok sayıda aile katıldı. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde gerçekleşen doğumlarda Dr. ihmali nedeniyle çocuklarının sakat doğduğunu ifade eden aileler canlı yayında tepkilerini dile getirirken yaşadıklarını da aktardılar.Türkiye’de geniş yankı uyandıran canlı yayın Bartın’da da çok sayıda kişi tarafından izlenildi. Programa, Bartın’da gerçekleşen doğumlarda bebeklerinin sakat kaldıklarını söyleyen farklı ailelerde canlı telefon bağlantıları ile katılarak yaşadıklarını anlattılar.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’u hedef alan açıklamalar yapan aileler, Dr. Akbulut’un mesleği bırakması gerektiğini kaydettiler.

Canlı yayın sırasında Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut,  telefon bağlantıları ve sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlarla adeta şikayet yağmuruna tutuldu.

Program sunucusu Zahide Yetiş, şikayetlerin hedefi olan Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’un telefonla programın çekildiği stüdyoyu arayıp “Ben bu işlerden o kadar yıprandım ki benim de kayınpederim var, karım var, ailem var. O kadar çok yıprattılar ki artık ben bu mesleği bırakacak hale geldim.” dediğini ifade etti.

Uzun yıllar Op. Dr. Özgür Volkan Akbulut’la birlikte çalıştığını iddia eden ismini vermeyen emekli bir hemşire ise programa telefon bağlantısı ile katılarak iddiaların yalan olduğunu savundu. Programa canlı telefon bağlantısı ile katılan ve Op. Dr. Akbulut’u savunan açıklamalarda bulunanlarla mağdur aileler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Program sunucusu Zahide Yetiş canlı yayın esnasında aldığı mesajlar ve şikayetler üzerine, “Biz galiba Türkiye’nin kanayan yarasına parmak bastık. Türkiye’nin dört bir yanından telefonlar geliyor.” dedi.

Programın ardından Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz program sunucusu Zahide Yetiş’in twitter hesabına “Bartın’da Halen günlük kaç doğum hastası muayene olmakta fikrin var mı? Defalarca soruşturulmuş konular için DR.'u linç ettin.” tweeti göndermesi ise dikkat çekti.

Türkiye'nin ve Bartın'ın gündemine oturan o programı izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.showtv.com.tr/programlar/videolar/zahide-yetisle-sezon-3-bolum-334-izle/41514

 

Etiketler: bartın, kadın doğum, mağdur, aileler, doğum, valilik, açıklama, dr osman açıkgöz, dr özgür volkan akbulut, zahide yetiş, şhow tv, program, canlı yayın, bartın kamu hastaneler birliği, bartın kadın doğum, bartın kadın doğum hastanesi
Okuyucu Yorumları

Tahir eser

14.09.2017

Doğru söylüyor aileler benim de eşim kontrolü gittiğin çocuğunuz özür doğacak dedi başka doktora gittik çok şükür sağlıklı

zahide sari

14.09.2017

bende onda dogum yaptim 2008 ve 2011 iki kizimda onda yaptim gayet iyi doktor belki o olmasaydi kizimi kay edecektim ben memnundum

Ender KALENDER

15.09.2017

Sayın admin. Öncelikle bir sağlık çalışanı olduğumu belirtmek istiyorum. Şu bir gerçektir ki sadece Bartınımızda değil ülkemizin ve hatta dünyanın her yerinde sakat ve ölü doğumlar meydana gelmektedir. Elbetteki gönül ister ki her bebek dünyaya sağlıklı gelsin ve her insan hayatını sağlıklı olarak yaşasın. Ancak maalesef ki bu mümkün değildir. Gerek ülkemizde gerekse dünya üzerinde ölü ve sakat doğum meydana gelmesinin üzerinde yaşanılan coğrafyadan tutun da toplumsal kültüre ve ailesel nedenlere ve doğum sırasında oluşan komplikasyonlara kadar yüzlerce nedeni bulunmaktadır. Show Tv ekranlarında yayınlanan programda ülkemizde bu şekilde meydana gelen doğumlarla ilgili olarak hiçbir bilimsel ve istatistiki veriye yer verilmeden ailelerin ve aile yakınlarının kamera önünde olmalarının vermiş olduğu avantaj ile direk olarak kişiler ve kurumlar suçlanmaktadır. Elbetteki ailelerin içinde bulundukları durumu anlamaktayız. ancak şu var ki. Bu tür nedenleri ve sonuçları net olarak tespit edilememiş konularda yorumlar yapıldığı zamanlarda biz sağlık çalışanları gerçekten insanlar karşısında aşırı derecede yıpratılıyor ve aşağılanmaya başlıyoruz. Bakın siz bile haberinizin birkaç yerinde \"mağdur aileler\" gibi kelimeler kullanmaktasınız. Evet aileler gerçekten mağdur. Ama bu tür haberlerde sanki aileler hastane ve doktor mağduru gibi bir algı oluşturuluyor. Evet aileler mağdur. Ama magduriyetin sebebi tam olarak ne? Ben Bartında çalışan ve bartınlı bir sağlık çalışanıyım. Keşke birgün gelip biz sağlık çalışanlarını da bir dinleseydiniz. Bizler neler yaşıyoruz. Bizler nasıl yaşıyoruz. Bizlerden kaç kardeşimiz can kurtaralım derken canından oldu. Bizlerden kaç kardeşimiz can kurtaralım derken darp edildi hakarete maruz kaldı. Emin olun böyle anlarda bile o canı kurtarmak için neler yaptık. Demiyorum ki çalışan kusuru hatası asla yok ve olamaz. Ama kesin ve net bir bilgi olmadan da kişileri, kurumları ve meslekleri de yok etmeye kimsenin hakkı olmadığı inancındayım

Dilek çağlar mehder

25.09.2017

Gecen sene Ağustos ayinda 8 aylik dünyaya getirdim kızımı. 15 günde bir kontrole çağırdı. Her sorduğum soruya düzgün cevap buldum.Ozel bir hastanede kullandigim ilactan dolayi bebegimi aliyorlardi fakat cok şükür ozgur bey aldirmadi.Cok saglikli bebeğim var.Her kötü soylenene inanmayin derim.

Emine demirtaş

25.10.2017

İftira atacak yer aramayın bende volkan beyden doğum yaptım gayet sağlıklı bir oğlum var iyi gelirse kendinizden kötü gelirse VOLKAN beyden bunda suclu aramayın

Sevim Özdil

09.01.2018

Herkez iyi olacak diye birşey yok doktor suçludur onu savunduğunu sürece suça ortaklıktan başka birşey yapmıyorsunuzun siz sadece şanslı olan hastalarsiniz diğerleri ise mağdur ve hayat boyu bu sorumsuzluğu taşımak zorunda olan hastalar fark bu ve korumaktan vazgeçin iyi olabilir ama bu onun sorumsuzlugunu örtpas etmez

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09151
0.091832018-12-10 21:33:24