Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TWİTTER YIKILDI

...

Okunma: 19489

09.10.2018 11:43

halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Facebook'ta Paylaş

Bartın Esenyurt Kooperatifine bağlı minibüsçüler ve Bartın Belediyesine bağlı özel halk otobüsü şoförleri arasında yaşanan gerilimden doğan sefer iptali öğrencileri vurdu.

 

Özel halk otobüslerinin can güvenliklerinin olmadığını gerekçe göstererek üniversite seferlerini durdurmasının ardından sabah saatlerinde yüzlerce öğrenci Kemer Köprü mevkiindeki Esenyurt dolmuş duraklarına yöneldi.

 

Öğrenciler Kutlubey Yazıcılar kampüsüne ulaşım sağlamakta güçlük çekince şikayetlerini mizah dolu cümlelerle twitterdan duyurmaya çalıştılar.

 

İşte öğrenci zekasıyla ortaya çıkan ve Bartın’da ki sahipsizliği de ortaya koyan birbirinden ilginç o tweetler;

 

-Bartın ekonomisine milyonlarca lira kazandıran öğrenciler okula bile gidemiyor.

 

-O değil de otobüs geçmeyen bir yere niye üniversite kurarsınız. Kurdunuz taşıma planlaması neden yapmazsınız. Bartın Üniversitesi olmadı bu!

 

-Bartın Üniversitesinin varlığını kabullenemeyip hala ilçe kafasında çalışma yürüten Bartın vatandaşları bu öğrenciye yazık. Biraz vicdan!

 

-Bartın Üniversitesi diye bir yer var ama öğrencisi yok. Neden mi? Otobüs ve minibüs şoförleri kavga etti ve yolcu taşımayı bıraktılar...

 

-Dalga mı geçiyorsunuz insanlarla çocuk gibi sizin kavganız yüzünden bu kadar öğrenci mağdur mu edilir? Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, gelişen bir şehir olarak gösteriyorsunuz ulaşım rezalet boşu boşuna devamsız yazıldık.

 

-Esenyurt ve belediye otobüslerinin saçma sapan rekabeti yüzünden bizler mağdur oluyoruz. Madem tüm öğrencilere yetebileceklerini düşünüyorlar o zaman her dakika otobüs kalkacak. Biz onlar yüzünüzden mağdur olmak istemiyoruz.

 

-Bırakın neye bineceğini öğrenci kendi seçsin. Her şehirde minibüs, belediye araçları var kimse sizin yaptığınızı yapmıyor. Sonra Bartın niye gelişmiyor.

 

-Ya bıktık artık şu Belediye-Esenyurt kavgasından. Çocuk gibi her yıl yaptığınız rekabet yüzünden olan bize oluyor.

 

-Bu sorun bugün yarın sonuca varır peki bugün verdiğimiz 2 katı ücreti bize kim ödeyecek. Her sene aynı sorunla bizi başbaşa bırakıyorsunuz.

 

-Adamlar tartışıyor seni okula götüren kimse yok. İste Bartın’dan nefret etme sebebim budur.

 

-Şu rezilliği öğrenciye yaşatacak kadar büyük bir sorun dahi yok ortada. Belediye otobüsü ve esenyurt arasındaki kavganın sonucu öğrenciyi vuruyor. Derslerimize geç kaldık. Küçücük şehirde 2 otobüsle okulumuza gidiyoruz.

 

-Bartın küçücük bir şehir. Bu şehire bu kadar kaos fazla dostlarım.

 

-Üniversite seferleri durdurulmuş durumda ve biz magduruz günde 7 tl ne demk biz ögrenciyiz bu duruma acillen çözüm bulmanınızı rica ediyorum ögrenciye magdur edince elinize ne geçiyor

 

-Dolmuş şoförleri kavga ediyor diye eğitimin aksamaya vardığı tek il olarak tarihe geçiyorsun Bartın.

Etiketler: halk otobüsü, dolmuş, esenyurt, kampüs, üniversite, bartın, sefer, bartın üniversitesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.35791
0.35832020-05-27 08:54:54