Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÜÇ KONUNUN ALTINI ÇİZDİ

Vali Dirim İl Genel Meclis toplantısına katıldı...

Okunma: 4920

08.03.2017 19:52

il genel meclisi, vali nusret dirim,
Facebook'ta Paylaş

Vali Dirim’den turizm ve altyapı vurgusu

 

İl Genel Meclisi’nin Mart Ayı Meclis Toplantıları beşinci bileşimine katılan Bartın Valisi Nusret Dirim 2016 yılı faaliyet raporu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Vali Dirim yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederken başta turizm, altyapı ve duble yol çalışmalarına öncelik verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

İşte Vali Dirim’in açıklamalarından bazı bölümeler;

 

 “2005 yılında çıkartılmış olan 5302 sayılı yasayla İl Genel Meclisleri yerel parlamenter hüviyetine kavuşturularak özel idarelerin en üst karar organı olmaları sağlanmıştır. Özel idareler bu anlamda yerel temsilcilerinin de katkıları ile yasayla birlikte güçlendirilmiş olan yapılarıyla 10 yıldır ülkemizin gelişmesine çok önemli katkı sağlamışlardır. Bu kapsamda Bartın Özel İdaresi de İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde yapmış oldukları güzel çalışmalarla çok önemli başarılara imza atmışlardır. Ben de bu vesileyle bu çalışmalara katkı sağlamış olan tüm meclis üyelerine ve özel idare personelimize teşekkür etmek istiyorum.

 

İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclis üyeleri bölge halkı için huzur, uyum, dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekir. İlimizin turizm potansiyelini artırmaya yönelik çalışmalar yapılması gerekiyor. Alt yapı çalışmalarına ve duble yol yapım çalışmalarına öncelik verilmesi gerekiyor.

 

Kalkınma Ajanslarıyla birlikte Özel İdaremizin de projeler yaparak bölgeyi daha kaliteli hale getirmeye çalışmak için elimizi taşın altına koymalıyız. Ayrıca çevre temizliği konusunda Belediye ve Özel İdarenin ekipler kurarak bölgeyi belli bir standarda getirmesi için plan çerçevesinde hareket edilmesi gerekiyor.

 

2016 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programının programa alınmasında, uygulanmasında ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasının her aşamasında görev alan İl Genel Meclis Başkan ve Üyelerine, İl Encümen Üyelerine, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarda başarılar diliyorum.” 

Etiketler: il genel meclisi, vali nusret dirim,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.53079
1.531222020-07-13 20:15:23