Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILAN İŞÇİLER DESTEK İSTEDİ

...

Okunma: 2519

09.08.2018 18:49

turhan kalaycı, ak parti, bartın, il başkanı, ak parti il başkanı, maden,madenci, işçi, ücretsiz izin, amasra, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın'ın Amasra ilçesinde özel bir maden ocağında çalışan ve ücretli izne çıkarılan maden işçileri, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı'yı parti binasında ziyaret ederek, destek istedi.

 

Seslerinin duyurulmasını isteyen işçiler, İl Başkanı Kalaycı'dan sorunun çözümü için taleplerini sıraladılar.

 

İl Başkanı Kalaycı işçilere; "Emek ve ekmek üzerinden siyaset olmaz. Siyaset emeğin karşılığını alabilmek ve ekmek sunabilmek için yapılır. Ben her zaman sizinle beraberim" diyerek destek sözü verdi.

 

Ziyaret ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kalaycı; "Amasra'da özel bir şirkete çalışan 70'e yakın madenci kardeşimiz, parti binasında beni ziyaret ettiler. İşçi kardeşlerimiz bu ziyaretlerinde bana sorunlarını ve taleplerini sıraladılar. Tabii sürekli halkımızın da taleplerini dinleyip, çözüm bulmaya çalışıyoruz. Kapımız herkese açık. Tüm halkımıza olduğu gibi madenci kardeşlerimize de partimizin kapısı her zaman açıktır" dedi.

 

Kalaycı; "İşçi kardeşlerimiz söz konusu ziyarette özel şirket tarafından 6 ay ücretsiz izne çıkartıldıklarını ve izin sonunda da büyük ihtimalle işlerine son verileceğini ifade ettiler. Bu konuda benden destek istediler. Seslerinin duyurulmasını istediler. Ben her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayım. Onların sesi olmaya hazırım. Kazancını alnının teriyle yerin metrelerce altında kazanan bu emekçilerimizin talepleri bizim için önemli. Tabii taleplerine karşılık neler yapabileceğimizi konuştuk. Söz konusu şirket özel olduğu için herhangi bir yaptırım söz konusu olamıyor. Ancak işçi kardeşlerimizin mağduriyetini ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceğimin sözünü verdim. İnşallah sorun kısa sürede çözülür" diye konuştu.

Etiketler: turhan kalaycı, ak parti, bartın, il başkanı, ak parti il başkanı, maden,madenci, işçi, ücretsiz izin, amasra, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15899
0.159362020-02-25 14:13:24