Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
UÇUŞLARDA DOLULUK ORANI %70'İN ÜSTÜNDE

...

Okunma: 367

11.06.2019 15:04

Facebook'ta Paylaş

12 Mayıs 2019 tarihinde Zonguldak’tan yurt içi uçuşlara başlayan THY, bugün itibariyle 1 ayını doldurdu.

 

Zonguldak İmza Gazetesi’nin haberine göre bir aylık uçuşların doluluk ortalaması yüzde 70’i geçti.

 

Bir diğer çarpıcı gelişme de beyon (yurt dışı transfer) yolcularda gerçekleşti.

 

Zonguldak Havaalanından İstanbul’a giden yolcuların yaklaşık yarısı yurt dışına çıktı.

 

132 yolcu kapasiteli A 319 uçağının 12 Mayıs 2019 Pazar gününden beri yüzde 70’in üstünde bir dolulukla uçmasının yeni uçuşların başladığı hava alanları için büyük bir oran olduğu vurgulanırken bir diğer çarpıcı verinin ise beyon (yurt dışı transfer) yolcu sayısı olduğuna dikkat çekildi.

 

İstanbul üzerinden Trabzon, İzmir ve Antalya başta olmak üzere diğer yurt içine transferde de önemli rakamlara ulaşıldığı belirtilirken yurt dışı transfer oranının çok az hava alanında olacak düzeye geldiğine vurgu yapıldı.

 

Tüm bu gelişmelerin ardından İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden Zonguldak, Bartın ve Karabüklü binlerce gurbetçi ise seferlerin Sabiha Gökçen Havaalanından yapılmasını bekliyor.

 

İstanbul’da ki trafik ve mesafeler göz önünde alındığında Sabiha Gökçen Havaalanından yapılacak İstanbul-Zonguldak (Saltukova)uçuşlarında doluluk oranının daha da üst düzeye çıkabileceği tahmin ediliyor.

 

Anadolu yakasında ikamet eden gurbetçiler seferlerin Sabiha Gökçen’den olması durumunda uçak tercihinin çok daha cazip hale geleceği konusunda hemfikirler.

 

Bölge Milletvekillerinin başta İstanbul’daki dernekler vasıtasıyla gurbetçilerle iletişime geçip bu konuda ki görüş ve talepleri alarak ilgili mercilere iletmeleri bekleniyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12458
0.124952019-09-19 05:00:13